SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri internetten online sanal alışveriş mağazaları tüm listesi. Reklamcılık, dijital pazarlama, google news kayıtlı haber sitelerinden makale edu gov backlink.

E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem

E-ticaret Sitelerinde Anasayfa ve Ürün sayfaları için SEO ipuçları

Tarafından 11 Ekim 2015 tarihinde, E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem kategorisinde yayınlanmıştır.

E-ticaret Sitelerinde Anasayfa ve Ürün sayfaları için SEO ipuçları

Ürünleriniz nasıl arandığına bakın

Tüketicilerin, sattığınız ürünleri internet üzerinde nasıl aradıklarına bakın. Bunun için de anahtar kelime araştırması yapmanız gerekiyor. Anahtar kelime araştırması yaptığınızda tüketicilerin ürünleri hangi kelime gruplarıyla aradıklarını görebiliyorsunuz.

Bu araştırmayı yaptıktan sonra ürünlerinizin isimlerini bu anahtar kelimelere göre düzenleyebilirsiniz.

Her ürün için ayrı bir açıklama yazın

Ürünleriniz için ayrı bir ürün açıklaması yazmanız oldukça önemli. Tedarikçinin sitesinde bulunan ürün açıklamalarını kullanmak oldukça sakıncalıdır çünkü buradaki metinler birçok e-ticaret sitesi tarafından kullanılıyor ve bu da sizin içeriklerinizin kopya olmasına neden oluyor.

Bu durumun önüne geçmek için orijinal ve diğerlerinden farklı ürün açıklamalarına yer vermelisiniz.

 

Meta açıklaması, h1 ve görsel alt metinleri oluşturun

Arama motorlarında daha iyi görünmek için meta açıklamalara ihtiyacınız vardır. Meta açıklamalar Google’da arama yapıldığında çıkan sonuçlardaki 160 karakterlik metinlerdir. Bu kısma ürününüzle ilgili açıklayıcı bir metni SEO’ya uygun bir şekilde yazabilirsiniz.

h1 başlıklar kullanmayı unutmayın. Sitedeki her sayfada bir adet h1 başlık bulunur ve arama motorlarının botları siteleri tararlarken h1 başlıklara da dikkat ederler. h1 başlığınızda ürün ismini, doğru anahtar kelimlerle yazmayı unutmayın.

Görsellerdeki alt metinlerde çok önemli. Görsellerinizi siteye yüklerken ürünle ilgili bir isim vererek yükleyin. Böylelikle görsel aramaları için de ürünlerinizi uyumlu hale getirmiş olursunuz.

 

Long Tail anahtar kelimelere de odaklanın

Long tail anahtar kelimler, uzun vadede de size trafik getirebilecek anahtar kelimelerdir. Bu kelime gruplarından kısa dönemde değil, uzun vadede yararlanırsınız. Bu nedenle de arama sonuçlarından daha uzun süre trafik çekebilirsiniz.

Kısa vadede sonuçlar elde etmek için olmasa da uzun soluklu bir SEO çalışması için bu tür çalışmalar yapmakta yarar vardır.

 

URL yapılarınıza anahtar kelimeleri de dahi edin

URL’leriniz ürün sayfalarında normalde olduğundan daha farklı görünür. Bunun sebebi de bu URL’lerin kendi içerlerinde bir takip kod barındırıyor olmalarıdır. Bu linklerdeki kodlara ek olarak ürün ile ilgili kullandığınız anahtar kelimeleride eklemeniz, SEO performansınızı artıracaktır.

 

Kullanıcı yorumlarına yer verin

Site üzerinde kullanıcı yorumlarını yer vermeniz de SEO performansınızı artırır. Bu hem ziyaretçilerin ürün hakkında fikir sahibi olmasını sağlar hem de ürün sayfanızın yorum geldikçe güncellenmesini sağlar. Her kullanıcı farklı bir içerik oluşturacağı için ürün sayfalarınız da devamlı olarak güncellenecektir. Amazon, bunu hem SEO hem de kullanıcı deneyimi için kullanan şirketlerin başında geliyor.

 

Ana sayfa SEO’su neden önemli?

Google’ın internet sitelerini tarayan botları metinlerin üzerinden geçiyor. Yani site üzerinde bulunan animasyonlar, resimler ve diğer görsel öğeler bu botlar tarafından algılanmıyor. Bu nedenle ana sayfanızın değerinin ölçülebilmesi ve içerikle ne kadar ilgili olduğunun anlaşılabilmesi için ana sayfanızda metinlere yer vermelisiniz.

Yer verdiğiniz metinlerin de SEO uyumlu olması oldukça önemli. Google, içeriğe oldukça fazla önem veriyor ve yanlış ya da içerik eksiği olan bir siteyi sıralamalarda yukarı çıkartmak istemiyor. Bu nedenle ana sayfa yapınızda çok fazla metin bulunmuyorsa, bu tasarımı tekrar gözden geçirmeli veya yeniden yapmalısınız.

 

Ana sayfa SEO’su nasıl yapılır?

Ana sayfa URL’niz başka bir yere yönlendirmemeli

Bazı e-ticaret siteleri, tasarımlarını yaptıklarında ana sayfa URL yapıları sadece domain adlarından oluşmaz. Örnek olarak bazı siteler şu şekilde görünebilir: http://sideadi.com/homepage/index.php. Bu tip durumlarda sitenize “siteadi.com” olarak gelen kişiler yukarıdaki URL’ye yönlendirilirler ve bu yönlendirme sizin SEO uyumluluğunuz için iyi değildir. Bu nedenle ana sayfa yönlendirmenizin siteadi.com şeklinde olduğuna dikkat edin. Eğer böyle değilse bunu değiştirin.

 

Ana sayfanızda metinlere yer verin

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Google botları sizin sayfanızdaki metinlere değer veriyor. Bu nedenle sitenizin ana sayfasında metinlere yer vermeniz gerekiyor. Görseller ya da video gibi animasyonlar botlar tarafından algılanamadığı için bir değerlendirme yapılamaz. Bu da sayfa değerinizin düşmesine neden olabilir. Ana sayfanızda metin olarak şu öğelerin bulunması SEO için yararlı olacaktır:

Şirket adı
Kategoriler ve ürün isimleri
Şirketin bulunduğu şehir veya adres
Telefon numarası
Site üzerinde şirketiniz veya ürünlerinizle ilgili başka metinlerde bulunabilir; ancak başka metin bulunmuyorsa yukarıdaki öğelerin olması SEO açısından siteniz için iyi olacaktır.

 

Logonuzu uyumlu hale getirin

Birçok e-ticaret sitesi logosunu SEO’ya uyumlu hale getirmiyor. Bu da tabii ki SEO performanslarını olumsuz etkileyebiliyor. Bunu yapmak için logonuzun resmine alt başlık eklemeniz gerekiyor. Siteye yüklediğiniz dosyanın adını da bu şekilde yapmalısınız.

Başlık verirken, şirketinizin adını bu görsel dosyasına verebilir ve alt başlık olarak da bunu kullanabilirsiniz.

 

Ana sayfanızı anahtar kelimelerle doldurmayın

SEO çalışması yaparken ana sayfanızı ana sayfanızı anahtar kelimelerle doldurmanız sizin için iyi olmayacak. Google’ın son dönemlerde değişen algoritmaları nedeniyle artık bu tür çalışmalar, sayfa değerinizin düşmesine neden oluyor. Eskiden bu tür yöntemler işe yarasa da artık sitelere olumsuz sonuçlar doğuruyor. Bu nedenle anahtar kelime yoğunluğunuzu düşürüp, belli başlı yerlerde birkaç kez kullanmanız yeterli olacaktır.

 

Ana sayfanızı belli aralıklarla güncelleyin

Ana sayfanızın belli aralıklarla güncellenmesi de oldukça önemli. Bu güncellemeleri yapabileceğiniz yeni ürünleriniz olmayabilir; fakat blog içeriklerinize burada yer verebilirsiniz.

Blog içeriklerinizin ana sayfa üzerinde görünmesi, ana sayfanızın güncellenmesini sağlayacağı için SEO açısından da değerli olacaktır. Belli aralıklarla blog içerikleri üretip bunlara ana sayfanızda öne çıkartabilirsiniz.

 

Ana sayfada kullanılan görsellere alt başlık ve etiket ekleyin

Ana sayfanızda görünen görselleri de SEO uyumlu olarak kullanmanız gerekiyor. Aynı logonuzda yaptığınız gibi ana sayfanızda yer alan görseller için de alt başlık ve etiket oluşturmanız oldukça önemli. Görseller botlar tarafından okunmasa da, alt başlıklar Google için önemli olacaktır. Bu ürün görsellerine doğru isimler vererek ana sayfa SEO’nuzu geliştirebilirsiniz.

 

S.S.S. bölümü ekleyin

Ana sayfanızda Sıkça Sorulan Sorular bölümünün olması da SEO için oldukça faydalı olacaktır. Bu bölümde işiniz, şirketiniz ve ürünlerinizle ilgili birçok içerik bulunacağı için bu da ilgili anahtar kelimelerle ilgili birçok içeriğin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Metin olarak yer alan içerikler de ana sayfa değerinizin artmasını sağlayacak.

 

 

Backlink Paketleri – Profesyonel Seo Backlink Hizmetleri, Backlink Paketleri Fiyatları SEO Profesyonel Backlink Paketi
Kalıcı Ve Kaliteli Etkili Hesaplı Backlink Paketleri, kurumsal seo paketi ucuz dofollow backlink hizmeti
Seo Hizmetleri ve Backlink Satışı, Seo Paketleri, Backlink, Backlink Paketleri, Google Seo Fiyatları, Google Seo Firmaları
Uygun Ucuz Backlink Hizmeti Fiyatları, Google Panda Penguen Uyumlu Ucuz Backlink Paketleri
Backlink Paketleri, Ucuz SEO Paketleri, SEO, Backlink Paketi, Googleda yükseliş garantili ucuz seo backlink hizmeti
Backlink Sitesi Kaliteli Ucuz Backlink Paketleri Seo Hizmetleri, Yüksek Pagerank Uygun ucuz Backlink Satışı Siteleri
En Ucuz Uygun Fiyatlarla Backlink Hizmeti Seo Çalışması, En Ucuz Etkili Seo Paketleri Backlink Hizmeti
Google Sıralama Yükseltme Backlink Çalışması, Backlink Satan Websiteleri Backlink Çalışması, Siteme Dofollow Backlink Satın Almak İstiyorum
Kaliteli Ve Kalıcı Backlink Satın Almak İstiyorum, Kalıcı Ucuz Kaliteli Dofollow Backlink Satın Al
Dofollow Backlink Satan Siteler Dofollow, Google Panda Penguen Uyumlu Dofollow Backlink Satın Al, dofollow backlink satışı, dofollow seo hizmeti

Yazar Hakkında

pagerank backlink paketleri tanıtım yazısı seo hizmeti google makale yayınlama çalışması - http://www.alisverissitelerin.com/

İnternetten Satış yapan güvenli Eticaret Online Mağazalar Tanıtımı Listesi, Firmalar Rehberi. SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri, Seo Backlink Satışı Yüksek Pagerank Prli Link Ücretleri, Kurumsal Seo Çalışması Paketleri Forum tanıtımı sosyal imleme hizmeti, anahtar kelimelerle Alexa Google trustrank page rank sıralama yükseltme ilk sayfada çıkmak için seo sem hizmetleri, güvenli organik tekil hit ziyaretçi alımı.

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Seo Backlinks Tanıtım Yazısı
online mağaza
Site istatistikleri
Genel Son Dakika Haberleri
Spor Son Dakika Haberleri
takvim
Ağustos 2017
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« May    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Hanajans Han Ajans Medya Reklamcılık Alışveriş Sitelerin www.alisverissitelerin.com - Backlink Paketleri SEO Tanıtım Yazısı Hizmeti Alışveriş Siteleri Listesi - En iyi güvenli ve ucuz Eticaret internetten alışveriş siteleri ve Online Mağazalar Listesi. Firma Rehberi ve Website Dizini. Samsung Galaxy iphone Lg Cep telefonu modelleri ve fiyatları, bilgisayar, laptop, tablet pc, notebook ultrabook, ipad, televizyon, kozmetik, Erkek kadın moda trend giyim, anne bebek genç çocuk ve hamile ürünleri, Abiye Elbise, Deri Mont, Bay Bayan Ayakkabı, satılık fotoğraf makinesi, kamera, handycam, ütü, sağlık bakım malzemeleri, Bikini, Bileklik, Bluz, Büyük Beden, Ceket, Cilt Bakımı, Çanta, Elbise, Etek, Ev Dekorasyon, Gecelik, Gömlek, Güneş Gözlüğü, Makyaj, Okul Alışverişi, Pantolon, Parfüm, Saat, Saç Bakımı, Sandalet, Sırt Çantası, Spor Ayakkabı, Takı, Tesettür Giyim, Topuklu Ayakkabı, T-shirt, Tunik, Yatak Örtüsü, nevresim takımları, mutfak aletleri, yazıcılar sarf malzemeleri, yazılım, monitor, hard diskler, projeksiyon, telsiz, müzik aletleri, motorsiklet ve oto aksesuar, en ilginç hediyelik eşya ve ürünler altın gümüş yüzükler kitaplar çiçekçiler dvd oyunları oyuncakları parfümleri klima bisiklet outlet bahçe bot çizme mayo oto lastik , protein tozu küçük ev aletleri kampanyaları Çamaşır Bulaşık Makineleri elektrikli ısıtıcılar objektifler termosifon şofben kombi uydu alıcı fax cihazları dijital dslr makineleri uzaktan kumandalı maketler banyo ofis çalışma odası takımları sobalar kategorilerinde en iyi markaların orjinal ürün satışını yapan online sanal eticaret mağazaları şirketleri firma rehberi, web sitesini arama motorlarına dizinlere ekleme kayıt, tekil hit ziyaratçi, trafik reklam kaynakları, eticaret sitesi kurmak için gerekenler, sahibinden ilan siteleri, bilim teknoloji sosyal medya gündem haberleri