SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri internetten online sanal alışveriş mağazaları tüm listesi. Reklamcılık, dijital pazarlama, google news kayıtlı haber sitelerinden makale edu gov backlink.

E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem

Eticaret Siteleri için SEO Arama Motoru Kontrol Listesi

Tarafından 11 Ekim 2015 tarihinde, E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem kategorisinde yayınlanmıştır.

Eticaret Siteleri için SEO Arama Motoru Kontrol Listesi

E-ticarete yeni başlayanların dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan biri de şüphesiz SEO. Arama motoru optimizasyonun doğru bir şekilde yapılması, arama motorlarında sitenin düzgün bir şekilde indekslenmesini sağlayacağı gibi, sitenin sayfa değerinin de yükselmesini sağlar.

Bu nedenle de SEO çalışmaları kritik bir önem taşır. Yanlış SEO çalışmaları ya da Blackhat SEO uygulamaları e-ticaret sitelerine büyük zarar verir. Özellikle Google’ın geçtiğimiz yıl yayınladığı Panda güncellemesinin ardından, blackhat SEO uygulamaları sitelere büyük zararlar veriyor.

Online mağaza açmak isteyen ya da yeni açanların SEO kontrol listesine ihtiyacı vardır. Bu başlıkların üzerinde durmak ve bu çalışmaları doğru bir şekilde yapmak markanız için oldukça kritik bir önem taşıyor.

Bu önemli bir konu olduğu için SEO kontrol listesini birkaç farklı yazıda ele alacağız. İlk yazıda web site kontrol listesinin üzerinde duracağız. Önümüzdeki günlerde ise internet sayfa SEO’su, sayfa dışı SEO ve sosyal medya SEO kontrol listesi konularının üzerinde duracağız.

İnternet sitesi kontrol listesi

 

Google Webmaster Aracına kayıt

 

E-ticaret sitenizi yayınladığınızda Google Webmaster aracına kayıt yaptırmanız gerekiyor. Bu araca kayıt yaptırmanız, Google’ın site üzerinde olan biteni daha rahat bir şekilde incelemesini ve siteyle ilgili bir sıkıntı olduğunda Google’ın sizinle iletişime geçmesini sağlar.

 

Site haritası ve RSS’in Google’a yönlendirilmesi

Webmaster aracına kayıt yaptıktan sonra site haritasını ve RSS akışını da Google’a kaydetmeniz lazım. XML site haritası, Google botlarının site üzerindeki sayfaları daha rahat taramasını sağlarken, RSS akışı da bu sayfaların en son ne zaman güncellendiğini gösterir.

 

”Google gibi getir” testi yapma

Webmaster aracını Türkçe kullanıyorsanız, “Tarama” sekmesinin altında bulunan “Google gibi getir” seçeneği üzerinden getir ve oluştur diyerek test yapabilirsiniz. Bu test sonrasında Google, siteye erişim konusunda bir sıkıntı olup olmadığını size bildirecek ve eğer hatalar varsa bu konuda size de bilgi verecektir.

 

Webmaster’da tarama hatalarını kontrol etme

Webmaster aracı üzerindeki “Tarama” sekmesinin altında bulunan “Tarama Hataları” üzerinden site üzerinde bulunan hatalı sayfaları görebilirsiniz. 404 sayfaları gibi sıkıntılar bu testler sonucunda görülebilir ve siz de bunlara göre düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu sekme üzerinden hem masaüstü hem de mobil site için testler yapabilirsiniz.

 

Robots.txt kontrolü yapma

Robots.txt, internet sitenizin kaynak kodlarında bulunur ve arama motorlarına, site üzerindeki hangi sayfaların taranacağını söyler. Bu dosyanın yanlış bir şekilde düzenlenmesi, sitenizin yanlış bir şekilde indekslenmesine neden olur. Bu nedenle robots.txt dosyasının kontrolünü yapmak gerekir. Webmaster aracında “Tarama” sekmesinin altında bu dosyanın kontrolünü yapabilirsiniz.

 

Google Analytics yükleme ve doğru bir şekilde ayarlama

Site üzerindeki SEO ayarlarının son maddesinde Google Analytics kaydından bahsedeceğiz. Analytics kaydı yapmak ve doğru bir şekilde ayarlamak da oldukça önemli. Webmaster tool kadar Analytics de sizin için çok önemli. Bu araç sayesinde sitenizin trafiği ve sayfaların performansları hakkında analizler yapabilirsiniz.

 

E-ticarette farklı sayfalar için SEO kontrol listesi

Her sayfada tek bir “h1” başlığı kullanmak

İnternet sayfalarının yapıları gereği her sayfada sadece bir tane h1 başlık bulunur. Birden fazla h1 başlığının olması arama motorlarının botlarının sayfayı düzgün tarayamamasına neden olur. Sitenizdeki sayfaları kontrol etmek için, sayfaların kaynak kodlarını inceleyebilir ve başlık yapılarını kontrol edebilirsiniz. Birden fazla kullanılmışsa, ana başlığı h1 olarak bırakabilir ve diğerlerini h2 olarak değiştirebilirsiniz.

 

Düzgün URL yapısı kullanmak

Sayfaların URL yapıları da sitenizin düzgün bir şekilde indekslenmesi, botlar tarafından taranması konusunda önemli. URL’lerinizi oluştururken dikkat etmeniz gereken unsurlar:

Küçük harf kullanımı
Kelimeler arasında “-“ (çizgi) kullanımı
Anlamlı kelimelerden oluşmalı

Bu kurallara uymanız sitenizin daha iyi bir sistem üzerine kurulmasını sağlar.

Her sayfanın kendine ait bir başlığı ve açıklaması olmalı

İnternet sitenizdeki her sitenin kendine ait bir başlığı ve bu sayfanın içeriğine yönelik bir açıklamanın olması gerekiyor. Başlıkların genellikle çok uzun olmaması gerekiyor. 65-70 karakter uzunluğu SEO açısından en uygun aralık olarak belirtiliyor. Sayfaların açıklaması ise 150 ile 160 karakter arasında sınırlı olmalı.

 

Alt başlıklarda h2 ve h3 kullanımı

Sayfa üzerinde bir tane h1 başlık kullanılması gerektiğinden bahsetmiştik. Alt başlıklar içinse h2 veya h3 kullanmak uygun olacaktır. h1’in aksine h2 ve h3 başlıkları dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Çünkü Google h1’i ana başlıki h2’yi ise ara başlık olarak göreceği için birden fazla h2 veya h3 kullanmada sıkıntı olmaz.

 

Gramer kurallarına uygun yazım

Google semantik olarak, site üzerindeki içerikleri gözden geçiriyor ve bu nedenle de yazılarınızın gramer kurallarına uygun olması bir o kadar önem taşıyor. Anahtar kelime öbeklerine yüklenmek ve anlamsız cümleler oluşturmak Google tarafından cezalandırılıyor. Bu nedenle cümlelerinizin hem gramere uygun hem de semantik olarak anlamlı cümleler olması gerekiyor.

 

Orijinal içerik üretimi

Google’ın son yıllarda en çok üzerinde durduğu konulardan biri de şüphesiz orijinal içerik üretimi. E-ticaret siteleri ürün açıklamaları girerlerken, tedarikçilerin sitelerinden aldıkları ürün metinlerini kullanabiliyorlar ve bunu yapan birçok site olduğu zaman, e-ticaret sitelerinin hepsi aynı metni kullanmış oluyor ki bu da kopya içerik kullanımı anlamına geliyor.

İçeriklerin kopya olması sitenizin sayfa değerini düşüreceği gibi Google’dan ceza almanıza da neden olabilir. Bu nedenle her sayfada her ürün için orijinal içerik kullanmak çok önemli.

 

Sayfaların açılma hızı yüksek mi?

Sayfalarınızın açılma hızının da yüksek olması bir o kadar önemli. Sayfalarınızdaki öğelerin dosya boyutlarının küçük olması (Varsa görsellerin dosya boyutları dosya başına 150kb’dan fazla olmamalı) gerekiyor. Büyük dosyalar sayfaların yüklenme hızını düşürür.

 

”Hakkımızda” ve “İletişim” sayfalarını detaylı bir şekilde hazırlama

Hakkımızda sayfasının detaylı ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması da oldukça önemli. Bu sayfa, sitenizin amacını ve markanızı tanımlar. Bunun yanı sıra iletişim bilgilerinizin yer alması, Google üzerinde sitenin daha iyi bir şekilde indekslenmesini de sağlar. İletişim bilgilerinizi arayanlar bu sayfadaki içeriklere göre size ulaşabilirler.

Bu sayfada politikalarınıza ve vizyonunuza yer vermek müşterilerinizin sizin hakkınızda bilgi sahibi olmasını sağlar.

 

Doğru anahtar kelimeleri hedefleme

Markanızla ve sattığınız ürünlerle ilgili anahtar kelimelere hedefleme yapmanız da bir o kadar önemli. İlgisiz anahtar kelimelerin kullanımı, siteye trafik çekmek için alakasız içerikler ve kelime öbekleri hazırlamak sitenize zarar verecektir. Kısa vadede size trafik getirebilir; ancak Google’ın bu durumu fark etmesinin ardından siteniz cezalandırılabilir. Bu nedenle anahtar kelime kullanımlarına dikkat etmeniz gerekiyor.

 

 

Backlink Paketleri – Profesyonel Seo Backlink Hizmetleri, Backlink Paketleri Fiyatları SEO Profesyonel Backlink Paketi
Kalıcı Ve Kaliteli Etkili Hesaplı Backlink Paketleri, kurumsal seo paketi ucuz dofollow backlink hizmeti
Seo Hizmetleri ve Backlink Satışı, Seo Paketleri, Backlink, Backlink Paketleri, Google Seo Fiyatları, Google Seo Firmaları
Uygun Ucuz Backlink Hizmeti Fiyatları, Google Panda Penguen Uyumlu Ucuz Backlink Paketleri
Backlink Paketleri, Ucuz SEO Paketleri, SEO, Backlink Paketi, Googleda yükseliş garantili ucuz seo backlink hizmeti
Backlink Sitesi Kaliteli Ucuz Backlink Paketleri Seo Hizmetleri, Yüksek Pagerank Uygun ucuz Backlink Satışı Siteleri
En Ucuz Uygun Fiyatlarla Backlink Hizmeti Seo Çalışması, En Ucuz Etkili Seo Paketleri Backlink Hizmeti
Google Sıralama Yükseltme Backlink Çalışması, Backlink Satan Websiteleri Backlink Çalışması, Siteme Dofollow Backlink Satın Almak İstiyorum
Kaliteli Ve Kalıcı Backlink Satın Almak İstiyorum, Kalıcı Ucuz Kaliteli Dofollow Backlink Satın Al
Dofollow Backlink Satan Siteler Dofollow, Google Panda Penguen Uyumlu Dofollow Backlink Satın Al, dofollow backlink satışı, dofollow seo hizmeti

Yazar Hakkında

pagerank backlink paketleri tanıtım yazısı seo hizmeti google makale yayınlama çalışması - http://www.alisverissitelerin.com/

İnternetten Satış yapan güvenli Eticaret Online Mağazalar Tanıtımı Listesi, Firmalar Rehberi. SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri, Seo Backlink Satışı Yüksek Pagerank Prli Link Ücretleri, Kurumsal Seo Çalışması Paketleri Forum tanıtımı sosyal imleme hizmeti, anahtar kelimelerle Alexa Google trustrank page rank sıralama yükseltme ilk sayfada çıkmak için seo sem hizmetleri, güvenli organik tekil hit ziyaretçi alımı.

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Seo Backlinks Tanıtım Yazısı
online mağaza
Site istatistikleri
Genel Son Dakika Haberleri
Spor Son Dakika Haberleri
takvim
Ağustos 2017
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« May    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Hanajans Han Ajans Medya Reklamcılık Alışveriş Sitelerin www.alisverissitelerin.com - Backlink Paketleri SEO Tanıtım Yazısı Hizmeti Alışveriş Siteleri Listesi - En iyi güvenli ve ucuz Eticaret internetten alışveriş siteleri ve Online Mağazalar Listesi. Firma Rehberi ve Website Dizini. Samsung Galaxy iphone Lg Cep telefonu modelleri ve fiyatları, bilgisayar, laptop, tablet pc, notebook ultrabook, ipad, televizyon, kozmetik, Erkek kadın moda trend giyim, anne bebek genç çocuk ve hamile ürünleri, Abiye Elbise, Deri Mont, Bay Bayan Ayakkabı, satılık fotoğraf makinesi, kamera, handycam, ütü, sağlık bakım malzemeleri, Bikini, Bileklik, Bluz, Büyük Beden, Ceket, Cilt Bakımı, Çanta, Elbise, Etek, Ev Dekorasyon, Gecelik, Gömlek, Güneş Gözlüğü, Makyaj, Okul Alışverişi, Pantolon, Parfüm, Saat, Saç Bakımı, Sandalet, Sırt Çantası, Spor Ayakkabı, Takı, Tesettür Giyim, Topuklu Ayakkabı, T-shirt, Tunik, Yatak Örtüsü, nevresim takımları, mutfak aletleri, yazıcılar sarf malzemeleri, yazılım, monitor, hard diskler, projeksiyon, telsiz, müzik aletleri, motorsiklet ve oto aksesuar, en ilginç hediyelik eşya ve ürünler altın gümüş yüzükler kitaplar çiçekçiler dvd oyunları oyuncakları parfümleri klima bisiklet outlet bahçe bot çizme mayo oto lastik , protein tozu küçük ev aletleri kampanyaları Çamaşır Bulaşık Makineleri elektrikli ısıtıcılar objektifler termosifon şofben kombi uydu alıcı fax cihazları dijital dslr makineleri uzaktan kumandalı maketler banyo ofis çalışma odası takımları sobalar kategorilerinde en iyi markaların orjinal ürün satışını yapan online sanal eticaret mağazaları şirketleri firma rehberi, web sitesini arama motorlarına dizinlere ekleme kayıt, tekil hit ziyaratçi, trafik reklam kaynakları, eticaret sitesi kurmak için gerekenler, sahibinden ilan siteleri, bilim teknoloji sosyal medya gündem haberleri