SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri internetten online sanal alışveriş mağazaları tüm listesi. Reklamcılık, dijital pazarlama, google news kayıtlı haber sitelerinden makale edu gov backlink.

E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem

Google da İlk Sayfada Çıkmak için Neler Yapılmalı

Tarafından 06 Kasım 2015 tarihinde, E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem kategorisinde yayınlanmıştır.

Google da İlk Sayfada Çıkmak için Neler Yapılmalı

Web sitesi olan herkesin amacı Google’da ilk sayfada olmak. İnternet gibi büyük bir okyanusta en iyi arama motoru olarak nitelendirilen Google’da üst sıralarda yer almak elbette oldukça zor. Binlerce site arasından sıyrılıp rakiplerinizi arkanızda bırakmanız zor olacak.

Ayrıca her gün yüzlerce sitenin yayına alındığı sanal alemde emek vermeden ve uzun bir zaman süresince mücadele etmeden ilk sıralara ulaşamayacaksınız.

 

ARAMA MOTORLARININ MANTIĞINI ÇÖZÜN!

Arama motorları binlerce sitenin içinden sizi ilk sıralara nasıl taşıyacak? Her sitede onlarca içerik ve başlık var. Nasıl ayırt edileceksiniz? Eğer bu sorulara cevap bulabilirsek arama motorlarının mantığını kavramış olacağız. Webhome sizlere bütün bu soruların cevaplarını vererek, arama motorlarının mantığında sunmaktadır

 

Google, Yandex, Bing gibi arama motorları ancak belirli kriterlere sahip olan web adreslerine ilk sayfada yer veriyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenen bu liste Google arama stratejilerine ayak uyduran siteler için ideal.

 

Yani ilk sayfada yer almak için yıllardır oluşturulan kriterlere ayak uydurmalısınız. Bunlardan en önemlisi de SEO olarak karşımıza çıkıyor. Yeni ve eski siteler için arama motoru optimizasyonu yaptırılması ilk adımın atılması demektir.

 

 

Birkaç İpucu ile Üst Sıralara Yükselme Şansı!
Google’da ilk sayfada çıkmanın yolu SEO’dan geçiyor. Optimizasyon olarak açıklayabileceğimiz yöntem ile daha nitelikli bir internet adresiniz olabilir. Ancak bu uygulama için profesyonel bir ekiple çalışmanız gerekiyor. Kullanıcı eğilimlerine göre hareket edecek ve sizi doğru bir şekilde yönlendirecek ajanslar var elbette.

 

Dört dörtlük SEO’nun yolu ise aşağıdaki dörtlüden geçiyor. İhtiyaçlarınıza yönelik yapılan çalışmalar ile eksiksiz bir optimizasyona sahip olabileceksiniz. Çalışacağınız firma sırayla:

 

Backlink
Özgün içerik
Etiketleme
Adwords reklamları gibi anahtar uygulamalar ile optimizasyonunuzu gerçekleştirmelidir.
Öncelikle var olan sitenizde analiz yapılarak işe başlanır. Yeni oluşturulacak web adresleri içinse firmanızın kimliğine ve amaçlarına göre ihtiyaç listeniz belirlenir. Sektörünüzdeki hedef kelime analizleri yapılarak içerikler yazılırken kullanılacak kelimelerin tespiti yapılır.

 

Analizden sonra özgün içeriklerin oluşturulması gerekiyor. Menü başlıklarına uygun olarak hazırlanan içerikler daha önce başka bir sitede kullanılmış olmamalı. Google sizi ilk sırada değil son sıralarda bile göstermez.

İçeriklerin hazırlanmasından sonra var olan sitelere link vererek ya da onlardan link alarak dikkat çekilme işlemi tamamlanır. Toplist ve benzeri sitelerin uygun olmayan sistemlerine üye olmamak gerekiyor.

Anahtar kelimelerde etiketleme yöntemi ile organik hit sayınız artırılır ve yine siteniz adım adım üst sıralara çıkar.

 

Son olarak Adwords reklamları ile ilk sayfada yerinizi alabilirsiniz. Yüksek ziyaretçi oranı olan Facebook, Twitter gibi sosyal medyada reklamlarınızın yayınlanmasını sağlayarak sitenizin trafiğini sağlayabilir, güven oluşturabilirsiniz. Sizin yerinize bütün bu işlemleri yapan ajanslar sayesinde 6 – 24 aylık bir süreçte ilk sayfadaki yerinizi alacaksınız.

 

Link building terimi eskiden kalma bir alışkanlık aslında yeni Google’a a göre amaç sitenin değişik zeminlerde tanıtılması olmalı. Diğer sitelerden alınan linkler sitenizin arama sonuçlarında daha önde çıkmasına destek olmaktadır. Bu konu ile ilgili web yönetici araçları yardım bölümünden bilgi alabilirsiniz, Google dostu siteler .

 

 

Link çalışmalarında hatalardan kaçınmak için dikkatle okunması gereken başka bir kaynakta: Another step to reward high-quality sites. Unutmayalım Google güncellemeleri ile gittikçe kaliteli siteleri daha iyi sıralıyor. Çeşitli reklam çalışmaları ve sosyal medya tanıtımlarının sıralamada daha iyi yerlere ulaşmanız için destekçi olacağını düşünüyorum. Aşağıdaki kurallara dikkat etmenizi de tavsiye ederim.

Silemeyeceğiniz linkler almamaya çalışın (özellikle blog veya haber yorumları)
Hack ve paralı linklerden uzak durunuz
Link değişimi (hangi devirde yaşıyoruz tarih oldu)
Amaç sitenizi tanıtırken kaliteli sitelerden de link almak olsun
Facebook twitter gibi sosyal ağlar ve sosyal imleme siteleri işinize yaracaktır.
Çeşitli bloglarda sitenizi tanıtıcı yazılar (yorum değil ) faydasını görürsünüz
Rehber siteleri ve kaliteli toplistler işinize yarabilir
Tavsiye yerli hosting kullanıyorsanız spam filtresi kuvvetsiz olduğundan reber kayıtlarında gmail hotmail vs bir adres kullanın. Dmoz’un bile kalitesi gittikçe düşerken ( PR değerlerine bakın) kaliteli rehber sayısı yok denecek kadar az. Rehber kayıtları için biz eskiden olduğu gibi çok zaman harcamıyoruz.

 

Birde bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri bu çalışma uzun süre bilgisayar başında mesai gerektirecektir. Bilgisayar çalışma ortamınız çok rahat olmalı. ( Düşük parlaklıkta ekran (ben en düşükte kullanıyorum) ve yüksek kalite bel destekli bir bilgisayar koltuğu. Dizüstü kullanmanızı tavsiye etmem boyna çok yük biniyor.

 

 

İpucu #1: Düzenli Aralıklarla Orjinal, Kullanışlı ve Önemli İçerik Ekleyin
Google’ın Aramada Yüksek Kaliteli Siteler Bulmak başlıklı blogunda belirttiği üzere Google sitenizde orjinal içeriğin varlığının önemine değinmektedir. Aşağıda sitenizde uygulayabileceğiniz bazı kaliteli içerik kurallarını bulacaksınız.

En az 500 kelime. Çoğu okurun detaylara ihtiyacı olacaktır – özellikle de içeriğiniz bir tür rehber ya da nasıl-yapılır tarzı bir içerik ise. Eğer içeriğinizde ayrıntılara yer verilmiyorsa, o zaman içeriğiniz yeteri kadar iyi değildir ki bu durumun sitenizin genel kalitesine etkisi olacaktır.
Sitenizde az miktarda içeriğe sahip olmak sitenizin Google tarafından “içerik çiftliği” olarak sınıflandırılmasına yol açabilir. Her şeyi bir ya da iki paragrafta özetlemek yerine daha detaylı bir içeriğe sahip olmayı alışkanlık haline getirin.

 

Google’ın blogunda da belirttiği üzere içeriğiniz orjinal olmalı ve bir başka siteden kopyalanmış olmamalıdır. Google’a göre orjinal içerik genellikle bir araştırma, derinlemesine raporlar ya da iyi düşünülmüş analiz içeren içeriklerdir.
Makaleler iyi yazılmış, temiz, az ama öz ve doğrudan anlatmak istediğini açıklayan makaleler olmalıdır. Makalenizin okunulabilirliği de aynı derece önemlidir.
İçeriğiniz hem görseller hem de videolar içermelidir. Görseller ve videolar içeren içerikler öğrenmeyi teşvik ettiği gibi okuma sürecine de yardımcı olur. Sitenizde kullandığınız görselleri de kullanmaya hakkınız olduğundan emin olun. Eğer sitenizde kullandığınız materyaller size ait değilse sitenizde yayımlamadan önce hak sahibinin iznini aldığınızdan emin olun.
Eğer kesinlikle gerekliyse diğer sitelerdeki içeriği ve harici kaynakları referans gösterin. Bazen blogunuzda ya da web sitenizde bir yazı yazarken anlattıklarınızı kanıtlamanız gerekebilir. Bu durumda kaliteli harici bir kaynağa link vermeniz gerekecektir. Link verme işlemi editöryel değerde olmalıdır.
Sitenizdeki diğer içeriklere link verin. Örneğin eğer web sitenizde “SEO Teknikleri” konulu bir makale yer alıyorsa, o zaman daha önce yayımlanmış diğer SEO tekniklerine link verebilirsiniz. Bu yöntem özellikle belirli bir konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen ziyaretçilerinize yardımcı olacaktır. Örneğin Wikipedia üzerinde bir makale okuyorsanız, makale içerisinde diğer pek çok alakalı Wiki sayfasına ve diğer web sitelerine link verildiğini fark etmişsinizdir. Bu durum aynı zamanda kullanıcı deneyimini arttırdığı gibi ziyaretçilerin siteniz üzerinde geçirdikleri süreyi de arttıracaktır.
Kullanıcılar tarafından oluşturulmuş yorumlara izin verin. Bir içerik oluşturduğunuz zaman o içeriğe kullanıcıların yorum bırakabilmelerini sağlayın. Kullanıcı yorumları özellikle ilgili içeriğin doğruluğunu ve güvenilirliğini kanıtlar. Eğer siteniz üzerindeki bir içerik yüksek miktarde yorum alırsa, o zaman ziyaretçileriniz İnternet üzerinde kaliteli bir içerik aramak için zaman harcamazlar zira halihazırda sizin sitenizi bulmuşlardır. Bu sebeple sizin sitenizde daha fazla zaman harcayacaklardır.
Kullanıcılarınızın siteniz üzerindeki içeriği Facebook, Twitter ve diğer sosyal ağ siteleri üzerinde paylaşabilmelerini sağlayın. Kaliteli bir web sitesinin kaliteli olduğuna dair en önemli kanıt, ilgili içeriğin ne kadar paylaşıldığı, beğenildiği ya da kullanıcıların en beğenilen web siteleri listelerine eklenmiş olmasıdır. Bu olanağı mümkün olduğunca değerlendirmelisiniz zira Google gibi arama motorları bu veriyi şu ya da bu şekilde kullanmaktadırlar.
Mümkün olduğu kadar çok yazın. Bu sitenizin daha çok büyümesine ve daha kaliteli hale gelmesine yol açar. Bunun sonucunda da sitenize daha fazla organik trafik çekmiş olursunuz. Google’ın hem büyük hem de kaliteli ve özgün içeriğine sahip siteleri sevdiği bilinmektedir.
İpucu #2: Link Şemalarına Katılmayın
Bu adım Google’ın Kalite İlkeleri’nde yer almaktadır. Ancak halen bazı web sitesi sahipleri bu durumdan ya haberdar değildir, ya da görmezden gelmektedir.

Günümüzde pek çok web sitesi sahibi link inşası (link building) firmalarından kendi müşterilerinin web sitesine yönelik bir bağlantıyı sitenize ekleme talebinde bulunan elektronik postalar almaktadır. Bu durum, Google’ın kalite ilkelerine aykırıdır ve ödemeli link şeması dahilinde algılanır zira genellikle linkini sitenize eklemenizin talep edildiği web sitelerinin içeriği ile sizin sitenizin içeriği arasında bir bağ bulunmamaktadır.

Peki bu tip link şemalarına katılmak neden sitenizin genel kalitesine herhangi bir katkıda bulunmaz?

Bu firmalar rel=”nofollow” değerinin kaldırılmasını talep etmektedir, her ne kadar sitenize eklemeniz istenen link sponsor bir bağlantı olduğundan doğası gereği rel=”nofollow” değerinin varolması gerekmesine rağmen.
Her ne kadar bu firmalar ilgili bağlantının mümkün olduğu kadar doğal olacağı konusunda sizi ikna etseler de, ilgili linki çevreleyen metin analiz edildiğinde bağlantının sponsor bağlantı olduğu kolayca anlaşılabilir.
Eğer web sitenizin ana sayfasının içeriği örneğin “ucuz uçak biletleri” hakkında ise, okurlarınız sizi sitenizin bu konu ile ilgili web sitelerine yönelmesini umacaklardır. Bir editör kontrolünden geçmiş web sitesi içeriği genellikle site dahilindeki diğer sayfalara ve web üzerindeki güvenilirliği tartışılmaz kaynaklara bağlantı vermektedir.

Bir web sitesinin ana sayfasının ayrıntıları içermemesinin temel nedeni, ana sayfanın görevinin ziyaretçilerinize siteniz hakkında bir “giriş” bilgisi vermek oluşudur. Ancak bu link building şirketleri kendi müşterilerinin ana sayfasına link eklemenizi talep etmektedirler ki bu durum hem editöryel değildir, hem de doğal görünmemektedir.

 

 

İpucu #3: Reklam Oranını Azaltın ve Web Sitenizi Hızlandırın
Her web sitesi sahibinin web siteleri üzerinden para kazanmanın bir yolunu bulmaya çalışması anlaşılabilir bir durumdur. Ancak bu, kullanıcı deneyiminden ödün verilmesi anlamına gelmemektedir. Bazı web sitesi sahiplerinin bundan haberi olmadığından web sitelerini onlarca reklamla dekore ederler ve bunun sonucunda da ziyaretçilerinin kısa süre içerisinde siteden ayrılmasına önayak olmuş olurlar.

Bir web sitesinin bu kriter dahilinde olup olmadığını anlamanın en basit yolu sekme oranı (bounce rate) ölçümünü incelemektir. Eğer web sitenizde çok sayıda reklam var ise ve sekme oranınız yüksekse, reklamlarınızın kullanıcı deneyimini etkilediği kanısına varabilirsiniz. Bazı reklamların ayrıca web sitelerini yavaşlattığı ve ziyaretçilerin web sitesinin içeriği ile reklamları ayırt etmesini zorlaştırdığı da bilinmektedir.

Aşağıda konu ile ilgili önerilen bazı ilkeler yer almaktadır:

Eğer Google AdSense kullanıyorsanız, reklamları siteniz üzerindeki stratejik noktalara yerleştirerek ziyaretçilerinizin sitenizin içeriği ile karıştırmamalarını sağlayın.
Eğer içerik dahilinde reklamlara yer veriyorsanız, içerik başına verdiğiniz reklamı sınırlandırın (örneğin sayfa başına 3 link gibi). Infolink adı verilen reklam yöntemini kullanıyorsanız, en fazla kazanım için bu linklerin sayısını en fazla 12 ile sınırlandırmayı tercih edebilirsiniz. Ancak gerçek şu ki eğer metin içi reklam yöntemini yüksek miktarda kullanıyorsanız, web sitenizin güvenilirliği ziyaretçilerinizin gözünde azalacaktır. Sitenize daima ziyaretçilerinizin gözünden bakmaya çalışın ve içeriğinizi reklamlar dahil olmuş bir şekilde okuyun. Eğer bu sizin içeriği okumanızı zorlaştırıyorsa (örneğin içerik dahilindeki reklam linklerine kazara tıklıyorsanız) belki de o linkleri kaldırmanın vakti gelmiştir zira bu linkler okurlarınızı da rahatsız edecektir.
Reklam içeren web sitenizin yüklenme hızını optimize edin. Sitenizin hızlı yükleniyor olmasına özen gösterin. Tüm pop-up banner reklamlarını ve giriş banner reklamlarını kaldırın zira bu tip reklamlar ziyaretçilerinizin doğrudan sitenizdeki içeriğe ulaşmasını zorlaşturacaktır. Konu ile ilgili SEOChat sitesinde yer alan ortalama site yüklenme hızı raporunu ve DevShed web sitesindeki Google Page Speed aracı incelemesini okuyabilirsiniz.
Sitenizdeki her bir reklamın site içeriğinin kalitesini azalttığını kesinlikle aklınızdan çıkarmayın ve reklamları mümkün olduğunca sınırlandırmaya çalışın.
İpucu #4: Kendinizi Erişilebilir Kılın: Güven Faktörü
Daha önce kaç kez ziyaret ettiğiniz bir web sitesinin sahibinin kim olduğu, siteyi kimin yönettiği, iletişim bilgisi, telefon numarası vb bilgilere ulaşamadınız? Bunlar bir web sitesinin genel kalitesine katkıda bulunan çok önemli faktörlerdir. Aşağıdaki bir web sitesinin kalitesi hakkındaki aşağıdaki eşitlemeyi unutmayın:

Yüksek kalitede bir web sitesi = Yüksek içerik kalitesi + Yüksek güven faktörü

 

Yüksek kaliteli bir web sitesi oluşturmak sadece kaliteli içerik sahibi olmakla mümkün değildir. Okurlarınız ve ziyaretçilerinizin size olan güvenini sağlamanız gerekmektedir. Aşağıdaki ilkeler bu konuda size yardımcı olacaktır:

Kendi hakkınızda bilgi içeren bir sayfanız olsun. Bu tip bilgiler genellikle “Hakkında” sayfasında yer alır.
Size ait gerçek bir fotoğrafınız olsun.
Şirketinizin faaliyet gösterdiği mekanın fotoğraflarını sitenize ekleyin. Bazı firmalar bunu bir adım daha ileriye götürerek ofislerinin gerçek zamanlı videosunu web siteleri üzerinden paylaşmaktadır.
Şirketinizin kurumsal adresinin, iletişim formunun, elektronik posta adresinin ve geçerli telefon numarasının sitenizde net bir şekilde bulunduğundan emin olun.
Şirketinizin dahili olduğu organizasyonları ve sahibi olduğunuz sertifikaların bir listesini, aldığınız ödülleri ve ödüllerin ardındaki hikayeleri ziyaretçilerinizle paylaşın.
Resmi Facebook sayfanızın bir linkini sitenize ekleyin. Bu sayede ziyaretçileriniz kendileri gibi diğer “gerçek” kişilerin siteniz hakkındaki yorumlarına ulaşabilirler.
Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin başarılı bir şekilde kullanıldığını kanıtlayan müşteri yorumlarına sitenizde yer verin.
Kullanıcılarınızın gizlilik haklarına saygı gösterin. İsim, telefon numarası gibi kişisel bilgileri istemeden önce iki kez düşünün. Bazı kullanıcılar bu konuda oldukça hassastırlar. Ayrıca siteniz üzerinde gizliik sözleşmesine mutlaka yer verin ve bu sözleşme dahilinde ziyaretçilerinizin size sağladığı bilgileri ne şekilde sakladığınız ve kullanacağınız hakkında kullanıcılarınızı bilgilendirin. Ziyaretçilerinizin kişisel bilgilerini size göndermek için kullanacakları formlarda mutlaka SSL sertifikası kullanın. Bu sayede ziyaretçilerinizin kullandığı bilgisayar ile sizin web siteniz arasındaki iletişim şifrelenmiş olacak ve kullanıcılarınızın gizliliğini korumuş olacaksınız.
Şirketiniz hakkında detaylı bilgi veren şartlar ve koşulları sitenize ekleyin. Eğer ziyaretçilerinizden ödeme alıyorsanız bu ödemelerin bir hata yapılma ihtimaline karşı korunmuş olduğunu belirtin. Günümüzde çoğu müşteri iade kabul etmeyen web sitelerinden alışveriş yapmamaktadır. Bu riski almayın.
Birlikte iş yaptığınız ya da ürünlerinizin kullanıldığı firmalardan bahsetin. Bu tip firmaların logolarını sitenize ekleyin ancak bu logoları eklerken kesinlikle sadece birlikte iş yaptığınız firmaların logolarının yer aldığından emin olun. Bir firmanın logosunu izinsiz kullanmak daha sonra başınızı ağrıtabilir.

Yazar Hakkında

pagerank backlink paketleri tanıtım yazısı seo hizmeti google makale yayınlama çalışması - http://www.alisverissitelerin.com/

İnternetten Satış yapan güvenli Eticaret Online Mağazalar Tanıtımı Listesi, Firmalar Rehberi. SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri, Seo Backlink Satışı Yüksek Pagerank Prli Link Ücretleri, Kurumsal Seo Çalışması Paketleri Forum tanıtımı sosyal imleme hizmeti, anahtar kelimelerle Alexa Google trustrank page rank sıralama yükseltme ilk sayfada çıkmak için seo sem hizmetleri, güvenli organik tekil hit ziyaretçi alımı.

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Seo Backlinks Tanıtım Yazısı
online mağaza
Site istatistikleri
Genel Son Dakika Haberleri
Spor Son Dakika Haberleri
takvim
Ağustos 2017
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« May    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Hanajans Han Ajans Medya Reklamcılık Alışveriş Sitelerin www.alisverissitelerin.com - Backlink Paketleri SEO Tanıtım Yazısı Hizmeti Alışveriş Siteleri Listesi - En iyi güvenli ve ucuz Eticaret internetten alışveriş siteleri ve Online Mağazalar Listesi. Firma Rehberi ve Website Dizini. Samsung Galaxy iphone Lg Cep telefonu modelleri ve fiyatları, bilgisayar, laptop, tablet pc, notebook ultrabook, ipad, televizyon, kozmetik, Erkek kadın moda trend giyim, anne bebek genç çocuk ve hamile ürünleri, Abiye Elbise, Deri Mont, Bay Bayan Ayakkabı, satılık fotoğraf makinesi, kamera, handycam, ütü, sağlık bakım malzemeleri, Bikini, Bileklik, Bluz, Büyük Beden, Ceket, Cilt Bakımı, Çanta, Elbise, Etek, Ev Dekorasyon, Gecelik, Gömlek, Güneş Gözlüğü, Makyaj, Okul Alışverişi, Pantolon, Parfüm, Saat, Saç Bakımı, Sandalet, Sırt Çantası, Spor Ayakkabı, Takı, Tesettür Giyim, Topuklu Ayakkabı, T-shirt, Tunik, Yatak Örtüsü, nevresim takımları, mutfak aletleri, yazıcılar sarf malzemeleri, yazılım, monitor, hard diskler, projeksiyon, telsiz, müzik aletleri, motorsiklet ve oto aksesuar, en ilginç hediyelik eşya ve ürünler altın gümüş yüzükler kitaplar çiçekçiler dvd oyunları oyuncakları parfümleri klima bisiklet outlet bahçe bot çizme mayo oto lastik , protein tozu küçük ev aletleri kampanyaları Çamaşır Bulaşık Makineleri elektrikli ısıtıcılar objektifler termosifon şofben kombi uydu alıcı fax cihazları dijital dslr makineleri uzaktan kumandalı maketler banyo ofis çalışma odası takımları sobalar kategorilerinde en iyi markaların orjinal ürün satışını yapan online sanal eticaret mağazaları şirketleri firma rehberi, web sitesini arama motorlarına dizinlere ekleme kayıt, tekil hit ziyaratçi, trafik reklam kaynakları, eticaret sitesi kurmak için gerekenler, sahibinden ilan siteleri, bilim teknoloji sosyal medya gündem haberleri