SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri internetten online sanal alışveriş mağazaları tüm listesi. Reklamcılık, dijital pazarlama, google news kayıtlı haber sitelerinden makale edu gov backlink.

E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem

İnternette alışverişe 28 milyar TL harcadık

Tarafından 08 Ekim 2015 tarihinde, E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem kategorisinde yayınlanmıştır.

İnternette alışverişe 28 milyar TL harcadık

TÜRKİYE’de, internet üzerinden alışveriş yapanların oranı yüzde 30.8’den yüzde 33.1’e çıktı. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre de bu yılın ilk yarısında yerli kredi kartlarıyla internetten 25.7 milyar lira harcama yapılarak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25, 126 milyonu geçen işlem sayısında ise yüzde 19.3 artış yaşandı. Aynı dönemde yurtdışından yerli kredi kartlarıyla yapılan alışveriş miktarı da 431 milyon TL artarak 2 milyar 146 milyon 29 bin TL’ye ulaştı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, internet üzerinden alışveriş yapan bireylerin 2014 yılı Nisan ile 2015 yılı Mart aylarını kapsayan 12 aylık dönemde yüzde 57.4’ü giyim ve spor malzemesi, yüzde 27’si seyahat bileti, araç kiralama vb, yüzde 25.5’i ev eşyası, yüzde 22.4’ü elektronik araçlar yüzde 18.4’ü ise kitap, dergi, gazete aldı. Sanal mağazalarda satış yapan site sayısı ise 15 bini geçti. 2010 yılında yalnızca yüzde 15 olan oranın 6 yıl içinde yüzde 100’den fazla artması üzerine bir araştırma yapan Yaşar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağrı Bulut ile araştırma görevlileri Metehan İğneci ve Mustafa Okur, sektörün şu anki durumunu, gelecekte hangi noktaya geleceğinin tablosunu çıkardı. İnternet üzerinden satış yönteminin perakende piyasasının hızla gelişen önemli bir parçası olduğunu kaydeden Doç. Dr. Çağrı Bulut, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği’nin geçen yılın sonunda yayınladığı ve pazar büyüklüğünü inceleyen raporunda, Türkiye e-ticaret pazarının büyüklüğünün bir önceki yıla göre yüzde 35 artış gösterdiğini hatırlattı.

Doç. Dr. Bulut, “Aynı dönemlerde Avrupa ülkelerinin e-ticaret pazarlarının ortalama büyüme rakamları yüzde 18 seviyelerinde seyretti. E-ticaretin toplam perakende pazarı içindeki yeri ile ilgili veriler de pazarın önümüzdeki yıllarda da iştah açıcı potansiyelini koruyacağı ile ilgili işaretler vermekte. Bu verilere göre, Türkiye’deki e-ticaretin toplam perakende pazarı içindeki payı yüzde 1.6 seviyesinde. Ne var ki aynı veri, gelişmiş ülkelerde yüzde 6.5, gelişmekte olan ülkelerde ise ortalama olarak yüzde 4.5” dedi.

“İADE VE GÜVENLİ ÖDEME SİSTEMLERİ SEKTÖRÜ GELİŞTİRİR”

 İnternet kullanan bireylerin e-ticaret işlemlerine yönelme eğilimlerinin artarak devam ettiğini ifade eden Çağrı Bulut, “Türkiye, internet kullanımı oranında gelişmekte olan ülkeler ile benzer seviyelerde olsa da e-ticaret kullanımı oranında bu ülkelerin gerisinde. Bu farkın sebepleri arasında ilk olarak Türkiye’deki müşterilerin kafasında bulunan, ürünle fiziksel temas beklentisinin aşılamamış olması gösterilebilir. Müşteri algısındaki bu sorunun aşılabilmesi için en önemli fırsat, müşterinin siparişini iade etmesi durumunda ücretsiz kargo fırsatının sunulması olmalıdır. Böylece, müşteri beğenmediği bir ürünü, ücretsiz iade edebileceği güvencesiyle kendisini daha rahat hissedebilecek ve alışveriş deneyimine olumlu bir katkı sağlanmış olacaktır. İkinci olarak, tüketicilerin alışverişte yaşanabilecek güvenlik açıkları ile ilgili çekinceleri sayılabilir. E-ticaret şirketlerinin internet alışverişlerine özel güvenli ödeme yöntemleri sunan firmalardan hizmet alması ve müşterilerine bu yöntemlerin kullanılması ile ilgili açıklayıcı bilgiler vermesi, bu sorunun aşılmasında önemli bir katkı sağlayabilir” diye konuştu.

SEKTÖR 2018’DE 2.5 TRİLYON DOLARA ULAŞACAK

 E-ticaret işlemlerinin yüzde 55’inin ABD ve Çin’de gerçekleştiğini, sektör hacminin 2015 yıl sonunda 1 trilyon 700 milyar dolar seviyesine ulaşmasının beklendiğini belirten Çağrı Bulut, “Dünya çapında verilen online siparişlerin yüzde 40’ı mobil platformlardan yapılmakta. Türkiye’de faaliyet gösteren firmalar için de benzer bir durumun olduğu varsayılıyor. Artık dünyada e-ticaret müşterileri ile ilgili tek seferlik alışveriş yapan müşteri algısı, yok oldu. Aksine, onlarla etkili iletişim ve sadakat geliştirebilmenin yolları aranmaya başlandı. Mobil uygulamalar, firmaya müşteri ile ilgili satın alma alışkanlıkları ve e-ticaret portalını kullanmaları hakkında önemli bilgileri sağlayabilecek potansiyele sahip. Bu potansiyeli kullanarak müşterileri ile aralarında organik bir bağ kurabilen firmalar, önemli fırsatlara erişebilecek ve bu bağ ile satın alma kararlarında bir adım önde olabilecektir” dedi.

YURTDIŞINDAN ALIŞVERİŞ ORANI YÜZDE 10

Türkiye ile ilgili bir diğer dikkat çekici istatistiğin yurtdışından online olarak yapılan alışverişlerdeki artış olduğunu ifade eden Yaşar Üniveristesi akademisyenleri şunları söyledi:

“Toplam pazarın yüzde 10’luk bölümünü oluşturan bu alışverişler, yurtiçindeki sektör büyüme oranı ile benzer bir şekilde artış göstermeye devam ediyor. Yurtiçindeki tüketicileri, yurtdışından bazı risklere ve ekstra maliyetlere katlanarak alışverişe iten nedenler, Türkiye’deki sektör liderleri tarafından irdelenmesi gereken bir konu olarak göze çarpmakta. Bu nedenleri iyi analiz edebilen ve müşteri ihtiyaçlarını yurtiçinde karşılayabilme potansiyeline erişebilen firmalar, önemli bir ticaret hacmine erişebilir. Diğer bir taraftan, 2015 yılında TL’de yaşanan değer kaybının, yurtdışı siparişlerindeki büyüme oranını bir nebze de olsa azaltması beklenebilir.”

TÜKETİCİNİN SEKTÖRLE SORUNLARI

Türkiye e-ticaret piyasası ile ilgili, olumlu pek çok rakama rağmen sektörle ilgili bazı dikkat çekici sorunlar da bulunduğunu vurgulayan akademisyenler şöyle devam etti:

“TÜİK verilerine göre, 2014 yılı Nisan ayı ile 2015 yılı Mart ayını kapsayan dönemde siparişlerin yüzde 23.2’sinde sorun yaşandığı ortaya konmakta. Sorunlu siparişlerle ilgili şikayetlerin ise yüzde 47’si teslimatının belirtilen süreden daha yavaş olması, yüzde 45.4’lük bölümü ise ürünün veya hizmetin hasarlı ya da hatalı bir şekilde teslim edilmesi ile ilgili. Firmaların fiyat rekabetinin bir adım ötesine geçerek müşterilerine yaşattıkları deneyimi, web sayfasına erişimden siparişin teslimine kadar olan tüm safhalarıyla en üst düzeye çıkartması ve standart bir alışverişten çıkararak bir deneyim haline getirmesi gerekli. Türkiye’de faaliyet gösteren e-ticaret firmaları içerisinde işletmeler ve üreticiler arasında bağ kurabilecek önemli ve bir adım öne çıkabilmiş bir platform hala bulunmuyor. Böyle bir platformun, hem ülke ekonomisine hem de yerel işletmelerin yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına açılabilmesine fırsat tanıması açısından faydası, Çin ekonomisinin lokomotifi olan Alibaba örneği ile her zaman önümüzde duruyor.”

Yazar Hakkında

pagerank backlink paketleri tanıtım yazısı seo hizmeti google makale yayınlama çalışması - http://www.alisverissitelerin.com/

İnternetten Satış yapan güvenli Eticaret Online Mağazalar Tanıtımı Listesi, Firmalar Rehberi. SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri, Seo Backlink Satışı Yüksek Pagerank Prli Link Ücretleri, Kurumsal Seo Çalışması Paketleri Forum tanıtımı sosyal imleme hizmeti, anahtar kelimelerle Alexa Google trustrank page rank sıralama yükseltme ilk sayfada çıkmak için seo sem hizmetleri, güvenli organik tekil hit ziyaretçi alımı.

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Seo Backlinks Tanıtım Yazısı
online mağaza
Site istatistikleri
Genel Son Dakika Haberleri
Spor Son Dakika Haberleri
takvim
Eylül 2017
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Hanajans Han Ajans Medya Reklamcılık Alışveriş Sitelerin www.alisverissitelerin.com - Backlink Paketleri SEO Tanıtım Yazısı Hizmeti Alışveriş Siteleri Listesi - En iyi güvenli ve ucuz Eticaret internetten alışveriş siteleri ve Online Mağazalar Listesi. Firma Rehberi ve Website Dizini. Samsung Galaxy iphone Lg Cep telefonu modelleri ve fiyatları, bilgisayar, laptop, tablet pc, notebook ultrabook, ipad, televizyon, kozmetik, Erkek kadın moda trend giyim, anne bebek genç çocuk ve hamile ürünleri, Abiye Elbise, Deri Mont, Bay Bayan Ayakkabı, satılık fotoğraf makinesi, kamera, handycam, ütü, sağlık bakım malzemeleri, Bikini, Bileklik, Bluz, Büyük Beden, Ceket, Cilt Bakımı, Çanta, Elbise, Etek, Ev Dekorasyon, Gecelik, Gömlek, Güneş Gözlüğü, Makyaj, Okul Alışverişi, Pantolon, Parfüm, Saat, Saç Bakımı, Sandalet, Sırt Çantası, Spor Ayakkabı, Takı, Tesettür Giyim, Topuklu Ayakkabı, T-shirt, Tunik, Yatak Örtüsü, nevresim takımları, mutfak aletleri, yazıcılar sarf malzemeleri, yazılım, monitor, hard diskler, projeksiyon, telsiz, müzik aletleri, motorsiklet ve oto aksesuar, en ilginç hediyelik eşya ve ürünler altın gümüş yüzükler kitaplar çiçekçiler dvd oyunları oyuncakları parfümleri klima bisiklet outlet bahçe bot çizme mayo oto lastik , protein tozu küçük ev aletleri kampanyaları Çamaşır Bulaşık Makineleri elektrikli ısıtıcılar objektifler termosifon şofben kombi uydu alıcı fax cihazları dijital dslr makineleri uzaktan kumandalı maketler banyo ofis çalışma odası takımları sobalar kategorilerinde en iyi markaların orjinal ürün satışını yapan online sanal eticaret mağazaları şirketleri firma rehberi, web sitesini arama motorlarına dizinlere ekleme kayıt, tekil hit ziyaratçi, trafik reklam kaynakları, eticaret sitesi kurmak için gerekenler, sahibinden ilan siteleri, bilim teknoloji sosyal medya gündem haberleri