SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri internetten online sanal alışveriş mağazaları tüm listesi. Reklamcılık, dijital pazarlama, google news kayıtlı haber sitelerinden makale edu gov backlink.

E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem, İnternetten Alışveriş Eticaret Sektörü

İnternetten Kartla Güvenilir Alışveriş nasıl Yapılır

Tarafından 11 Aralık 2015 tarihinde, E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem, İnternetten Alışveriş Eticaret Sektörü kategorisinde yayınlanmıştır.

İnternetten Kartla Güvenilir Alışveriş nasıl Yapılır

İnternette alışveriş yapmak kolay ama riskli yanları var. Kötü niyetli insanlar, sanal ortamda da zekice yöntemler kullanarak tüketicileri aldatabiliyor. İşte online alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar.

Evimizin balkonundan sepet uzatıp, bakkalın çırağına bağırarak sipariş verdiğimiz dönemler artık bir nostalji oldu. Cep telefonundan sipariş verdiğimiz domates, peynir ve deterjanın evimize teslim edildiği zamanlarda yaşıyoruz.

Yoğun trafik, bunaltıcı kalabalık, park yeri sorunu, kötü hava şartları ve ısrarlı satıcıların baskısından bunalan tüketiciler için internetten alışveriş lüks değil. Buna bir de en iyi fırsatı yakalama imkânı eklendiğinde ‘Neden internetten alışveriş yapmayalım ki?’ diyoruz.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye nüfusunun yüzde 42,9’unun internet erişimi var. Bu nüfusun yüzde 18,6’sı internet üzerinden alışveriş yapıyor. En çok tercih edilen ürünler ise giyim ve spor malzemeleri (%28,8), elektronik cihazlar (%27,8), ev eşyası (%19,8) ve kitap-gazete-dergi (% 17,6).

Elbette her kolaylığın kendine göre bir bedeli var. Gerçek hayatta olduğu gibi sanal ortamda da kötü niyetli insanlar, zekice yöntemler kullanarak tüketicileri aldatabiliyor. İşte online alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken 6 önemli nokta:
1 – ÖN ARAŞTIRMA

Online güvenlikle ilgili önce yapılması gereken, alışveriş yapmayı planladığınız web sitesi hakkında bilgi toplamaktır. Site hakkında diğer kullanıcıların deneyimlerini mutlaka araştırın. Site pek bilinmiyorsa ve alışverişte ısrarlıysanız ilk siparişin yüksek olmamasına dikkat edin. Sitenin güvenlik politikasını, sipariş yöntemini, sipariş sözleşmesini ve iade haklarınızı dikkatlice okuyun. İrtibat bilgisini kontrol edin. Eğer eksiklik veya kuşkulu bir durum varsa site güvenli olmayabilir.

 

 

2 – GÜVENLİK SERTİFİKASI

Türkçesi ‘Güvenli Yuva Katmanı’ olarak adlandırılan SSL (Secure Socket Layer) protokolü ile internet üzerinden güvenli veri iletişimi yapmak mümkün. Web sitesinin SSL adı verilen güvenlik sertifikasına sahip olup olmadığına bakın. SSL sertifikası varsa sertifikanın geçerli olup olmadığını kontrol edin. Online alışveriş sitelerinde en çok kullanılan SSL sertifikaları TRUSTe, Thawte, VeriSign, GlobalSign ve COMODO gibi güvenlik firmalarına aittir. Güvenilir alışveriş sitelerinde bu sertifikaların logoları yer alır. Bu logolara tıklanında SSL sertifika bilgilerine ulaşılabilir.

Sayfada SSL sertifikası olduğunu nasıl anlarsınız? Alışveriş yaparken web tarayıcınızda küçük bir asma kilit resmi beliriyorsa bu, alışveriş yaptığınız sitede SSL sertifikasının olduğunu gösterir. Bu kilit resmine tıklayarak sertifikanın kime ait olduğunu ve sertifikanın geçerlilik süresini görebilirsiniz. Geçerlilik süresi bitmiş sitelerden uzak durun!

 

 

3 – KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Alışveriş yaptığınız site güvenilir olabilir ama ya kredi kartı bilgileriniz başkaları tarafından ele geçirilirse ne olacak? Kredi kartınızı ele geçiren kötü niyetli kişiler kart limitinizi sonuna kadar kullanabilirler. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için en iyi yöntem sanal kredi kartı kullanmaktır. Sanal kredi kartları ile gerçek kredi kartı numaranızı yazmadan, kendinize özel limitler koyarak alışveriş yapmanız mümkün. Üstelik alışveriş yapmadığınız zamanlarda limitinizi sıfırlayabiliyorsunuz. Böylece kredi kartı numaranız başkalarının eline geçse bile herhangi bir harcama yapılamayacaktır.

 

 

4 – ADRESİN DOĞRU OLDUĞUNDAN EMİN OLUN

İnternet tarayıcınızın adres çubuğunda yazan site adına dikkat edin. Eğer site adında bir tuhaflık varsa gerçeğinin tıpatıp benzeri bir siteye yönlendirilmiş olabilirsiniz. Şüpheli olduğunu düşündüğünüz e-postaları açmayın.

 

 

5 – ‘HTTPS’ YAZIYOR MU?

Alışveriş yaptığınız sitenin ödeme bölümüne geldiğinizde adres çubuğunda https:// yazıp yazmadığına dikkat edin. Eğer bulunduğunuz sayfa ‘https’ ile başlıyorsa bu, sayfanın güvenli olduğunun göstergesidir. Eğer sadece http:// yazıyorsa o sayfada ödeme yapmak oldukça risklidir.

 

 

6 – BİLGİSAYAR GÜVENLİĞİ

Başkalarının kullandığı ortak bilgisayarlardan kesinlikle alışveriş yapmayın, kredi kartı ve diğer şahsi bilgilerinizi kesinlikle yazmayın. Kullandığınız bilgisayar şahsi bilgisayarınız da olsa herkese açık ve güvenli olmayan Wi-Fi noktalarından internete bağlıyken alışveriş yapmaktan uzak durun. Kişisel bilgileriniz, wireshark gibi bazı programlar yardımıyla başkalarının eline geçebilir.

 

İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Nelerdir.
1.) Öncelikle şunu bilelim 200 tl’lik bir ürün 50 tl’ye satılıyorsa hemen atlamayın. Ucuz etin yahnisi olmayacağı gibi piyasa değeri hemen hemen aynı olan fiyatın birden yüzde 100 indirime girmesi kesinlikle olmayacak bir iştir.

 

2.) Herhangi bir ürün gördünüz ve satın almak istiyorsunuz ancak, site ile çekinceleriniz varsa kesinlikle siteyle ilgili küçük bir araştırma yapabilirsiniz. Bunun için Google’dan ve sözlük sitelerinden yardım alabilirsiniz. Örneğin; “sanalmarket.com ekşi sözlük” şeklinde aratmanız yeterli olabilir. Site ile ilgili yorumları mutlaka okuyunuz.

 

3.) Tarayıcıya ait adres satırında Https yazıp yazmaması risk durumunu bildirir. Alışveriş yaptığınız sitenin ödeme bölümüne geldiğinizde adres çubuğunda https:// yazıp yazmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Eğer sadece http:// yazıyorsa o sayfada ödeme yapmak riskli olabilir.

 

4.) Alışveriş yaptıgınız sitenin url adresiyle ödeme yaptıgınız sayfanın url’sinin aynı olduguna dikkat edin dolandırıcılar burda siteleri yönlendirme gibi bir hileyle ödeme yaparken alışveriş yaptıgınız siteye benzer bir siteye sizi yönlendirir ve ödemeyi aslında dolandırıcılara yapabilirsiniz. Burada da yine en önemli nokta tarayıcıya ait adres satırını iyi takip etmektir.

 

5.) Güvenlik sertifikası. Yine alış veriş yapacağınız sitede aramanız gereken özelliklerden biri. Kurumsal online alış veriş sitelerinin mutlaka anlaşmalı oldukları güvenlik sertifikaları vardır. Ürün alacağınız sitede aşağıda başlıcalarını paylaştığım güvenlik sertifikalarını mutlaka arayın.

 

6.) Ürün teslimatı konusunda dikkatli ve devamlı takip halinde olmalısınız. Olası bir aksilikte site yada kargo şirketiyle iletişime geçmelisiniz.

 

7.) Alışverişi tamamladığınızda çıkan sipariş kodunu mutlaka not edin yada ekran alıntısı yapın.

 

8.) Alışveriş ile ilgili sıkıntılarınızı, memnuniyetsizliğinizi, şikayetinizi mutlaka gerekli yerlere bildirin.

 

9.) Alışveriş yaptığınız bilgisayarın yada farklı bir mobil cihazın size ait olması en önemli kurallardan biri. Zira internet kafe benzeri yerlerde bulunan bilgisayarlarda sizin kredi kartı bilgilerinizi kopyalamak için hazır bulunan üçüncü parti yazılımlar mevcut olabilir.

 

Günümüzde artık bir ürün satın alacağımız zaman bir mağazaya gidip almak; hatta ürün için çeşitleri arasından değerlendirme yapmak, en uygun fiyatısını bulabilmek için oradan oraya gitmeye ihtiyaç hızla azalıyor. Demek istediğim, internet sayesinde aradığımız ürünlere, ürün çeşitlerine ulaşıp bir de fiyat karşılaştırmasını kolayca oturduğumuz yerden yapabiliyoruz. Peki ama bizi internette alışveriş yaparken bekleyen tehlikeler neler?

 

 

Bir ürün alacağınız zaman temel olarak 3 seçenek var diyebiliriz: teknoloji mağazalarının açtığı resmi alışveriş siteleri, GittiGidiyor gibi farklı kişilerin kendi ürünlerini sattığı siteler ve kişi veya kurumların açtığı özel alışveriş siteleri. Peki hangisi olursa olsun, biz neden online alışverişi tercih ediyoruz şeklinde kısaca düşünürsek, öncelikle yukarıda belirttiğim gibi oradan oraya gitmeye gerek kalmadan ürünümüzü birkaç tık ile sipariş edebiliyor, kapımızdan teslim alabiliyoruz. Tabi ayrıca en uygun fiyatlısını araştırıp bulabiliyoruz.

 

 

İyi, güzel fakat online alışveriş sırasında başımızın yanmaması için oldukça dikkat etmemiz gerekiyor. Bunun için de en önemli nokta, alışveriş yaptığımız sitenin yeri, yurdu, geçmişi belli olan, adı sanı duyulmuş, güvenilir bir site olmasıdır. Eğer yeteri kadar dikkatli olmadan, yanlışlıkla kötü niyetli bir alışveriş sitesine denk gelirsek başımıza hiç istemediğimiz şeyler gelebilir. Örneğin kredi kartı ile alışveriş yapacak olursanız kart bilgileriniz çalınabilir. Veya zaman zaman haberlerini duyuyoruz, bir alışveriş sitesi bir çok sipariş alıyor fakat bu siparişleri teslim etmeden, müşterilerini sadece oyalayarak ortadan kayboluyor. Teslim etse bile; yanlış, defolu, hatalı ürün olabiliyor mesela.

 

 

Sonuç olarak bu bahsettiklerimiz aslında tamamen kötü senaryolar ama tabi hiç yaşanmıyor da değiller. Yapmamız gereken internetten alışverişten kaçmak değil, alışveriş yaparken oldukça dikkatli davranmaktır.

 

 

 

 

 

spor alışveriş siteleri, spor alışveriş sitesi, spor alışveriş merkezi, spor alışveriş mağazaları, spor alışveriş online , takı alışveriş siteleri, saat alışveriş kapıda ödeme, saat alışveriş sitesi, saat alışveriş siteleri, saat markaları, konyalı saat mağazaları, erkek saat alışveriş siteleri, toptan alışveriş siteleri, toptan satış giyim, toptan alışveriş gıda, toptan alışveriş giyim, toptan giyim, toptan mallar, toptan ayakkabı, toptan alışveriş marketleri , bebek

Yazar Hakkında

pagerank backlink paketleri tanıtım yazısı seo hizmeti google makale yayınlama çalışması - http://www.alisverissitelerin.com/

İnternetten Satış yapan güvenli Eticaret Online Mağazalar Tanıtımı Listesi, Firmalar Rehberi. SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri, Seo Backlink Satışı Yüksek Pagerank Prli Link Ücretleri, Kurumsal Seo Çalışması Paketleri Forum tanıtımı sosyal imleme hizmeti, anahtar kelimelerle Alexa Google trustrank page rank sıralama yükseltme ilk sayfada çıkmak için seo sem hizmetleri, güvenli organik tekil hit ziyaretçi alımı.

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Seo Backlinks Tanıtım Yazısı
online mağaza
Site istatistikleri
Genel Son Dakika Haberleri
Spor Son Dakika Haberleri
takvim
Eylül 2017
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Hanajans Han Ajans Medya Reklamcılık Alışveriş Sitelerin www.alisverissitelerin.com - Backlink Paketleri SEO Tanıtım Yazısı Hizmeti Alışveriş Siteleri Listesi - En iyi güvenli ve ucuz Eticaret internetten alışveriş siteleri ve Online Mağazalar Listesi. Firma Rehberi ve Website Dizini. Samsung Galaxy iphone Lg Cep telefonu modelleri ve fiyatları, bilgisayar, laptop, tablet pc, notebook ultrabook, ipad, televizyon, kozmetik, Erkek kadın moda trend giyim, anne bebek genç çocuk ve hamile ürünleri, Abiye Elbise, Deri Mont, Bay Bayan Ayakkabı, satılık fotoğraf makinesi, kamera, handycam, ütü, sağlık bakım malzemeleri, Bikini, Bileklik, Bluz, Büyük Beden, Ceket, Cilt Bakımı, Çanta, Elbise, Etek, Ev Dekorasyon, Gecelik, Gömlek, Güneş Gözlüğü, Makyaj, Okul Alışverişi, Pantolon, Parfüm, Saat, Saç Bakımı, Sandalet, Sırt Çantası, Spor Ayakkabı, Takı, Tesettür Giyim, Topuklu Ayakkabı, T-shirt, Tunik, Yatak Örtüsü, nevresim takımları, mutfak aletleri, yazıcılar sarf malzemeleri, yazılım, monitor, hard diskler, projeksiyon, telsiz, müzik aletleri, motorsiklet ve oto aksesuar, en ilginç hediyelik eşya ve ürünler altın gümüş yüzükler kitaplar çiçekçiler dvd oyunları oyuncakları parfümleri klima bisiklet outlet bahçe bot çizme mayo oto lastik , protein tozu küçük ev aletleri kampanyaları Çamaşır Bulaşık Makineleri elektrikli ısıtıcılar objektifler termosifon şofben kombi uydu alıcı fax cihazları dijital dslr makineleri uzaktan kumandalı maketler banyo ofis çalışma odası takımları sobalar kategorilerinde en iyi markaların orjinal ürün satışını yapan online sanal eticaret mağazaları şirketleri firma rehberi, web sitesini arama motorlarına dizinlere ekleme kayıt, tekil hit ziyaratçi, trafik reklam kaynakları, eticaret sitesi kurmak için gerekenler, sahibinden ilan siteleri, bilim teknoloji sosyal medya gündem haberleri