SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri internetten online sanal alışveriş mağazaları tüm listesi. Reklamcılık, dijital pazarlama, google news kayıtlı haber sitelerinden makale edu gov backlink.

E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem

Makale Yazarlığı Bloglara Yorum Bırakmak Seo

Tarafından 06 Kasım 2015 tarihinde, E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem kategorisinde yayınlanmıştır.

Makale Yazarlığı Bloglara Yorum Bırakmak Seo

Web üzerinde bloglara yorum bırakmanın bir ve sadece bir geçerli sebebi vardır: Blog üzerindeki konu hakkında söyleyecekleriniz vardır ve onları dile getirmek istiyorsunuzdur.

 

Tüm SEO blogcularının makalelerinde, link building için ipuçları verirken “SEO için blog yorumlarından” bahsettiğini görmek gerçekten utanç verici. Bunun hiçbir mantıklı sebebi olamaz – günümüzde bloglara yorum bırakarak link inşası yapmanın ne kadar yaygın bir SEO yöntemi olduğunu da göz önüne aldığımızda – sırf SEO uğruna bloglara yorum bırakmak artık alışılagelmiş ve doğrulanan bir yöntem haline geldi.

 

Diğer insanların bloglarını kullanarak link almak, SEO’nun en kalitesiz link inşası yöntemlerinden birisidir. SEO için bloglara yorum bırakmak, “black hat” SEO‘nun ulaşabileceği en hilekar yöntemlerden birisidir, zira diğer insanların bloglarına, onların web sitelerinin yegane var olma amacının sizin sitenizin reklamını yapmak olduğu şeklinde davranmış oluyorsunuz. Bu yanıltıcıdır. Bu çıkarcıdır. Bu izinsiz, tacizci, ve tümüyle hakir bir yöntemdir.

 

Eğer bloglara link building amacıyla yorum bırakmanın faydalı olduğunu savunanlardansanız, tek yaptığınız bu yazıdaki görüşlerimi doğrulamış oluyorsunuz. SEO için blog yorumlarını kullanmak, sizin yaratıcılığınızın ne derece düşük olduğunu ve diğer sitelerden link almak için kullanılabilecek daha doğal yolları keşfedecek hayal gücüne sahip olmadığınızı gösterir. Ha bloglara yorum bırakarak link almışsınız, ha milyonlarca web sitesi oluşturup, o sitelerden sitenize link verip, ardından üniversitelere ait siteleri “hackleyip” o sitelere link vermişsiniz. İkisi de aynı hilekar amaca hizmet etmiş oluyor.

 

SEO komünitesindeki insanların artık ziyaretçilerine bloglara yorum bırakarak, link çifliklerine katılarak, PageRank algoritmasını üç-yollu-linkleme yöntemiyle kandırmak, forum imzalarına link eklemek ve sosyal medya profillerini kullanarak link building yöntemlerini tavsiye etmekten vazgeçmelerinin zamanı geldi de geçiyor bile.

 

Bir parazit gibi başkalarının üzerinden geçinmeye çalışmadan kaliteli link inşası yapabileceğiniz yöntemler elbette mevcut. Sırf SEO uğruna bloglara yorum bırakarak link almanın hiçbir “dürüst” tarafı yoktur.

 

Eğer insanlar için link building tavsiyeleri vermek istiyorsanız, önce kendiniz gidip bazı link building aktivitelerinde bulunun. Durun ve diğer insanların web kaynaklarını çalmanın ve onların üzerinden geçinmenin doğru bir yöntem olmadığını bir düşünün. Blog yorumlarını kullanarak SEO yapmayı tavsiye ediyorsanız, aslında okurlarınıza diğerlerinden hiçbir farkınızın olmadığını göstermiş oluyorsunuz.

 

Bloglar okurlarına yorum bırakırken kesinlikle link eklemelerini engellememektedirler, ancak eğer bloga herhangi bir “yorum” bırakmayacaksanız, o zaman neden kendi sitenize link veriyorsunuz? Eğer blogcu halihazırda sizden bahsetmişse ya da sitenize link vermişse, o zaman insanlara o kişi olduğunuzu sitenize link vererek belirtmekte hiçbir sakınca yoktur. Ancak, sırf sitenize link almak için “nazik” bir yorum bırakıyorsanız, işte o zaman hata yapıyorsunuz demektir. Bir dahaki sefere bir link inşası planı yaparken SEO için blog yorumlarını yapılacaklar listenizden çıkarın lütfen.

Link almanın en iyi yöntemi, diğer insanların sizden “doğal olarak” bahsetmesini sağlamaktır. İnsanların sadece sizin adınızdan bahsetmektense, sizin için güzel şeyler söylemesi çok daha tercih edilir bir yöntemdir. Eğer blog yorumları aracılığı ile SEO yapmayı deniyorsanız, insanları sizin hakkınızda konuşmaya hiçbir şekilde teşvik etmiyorsunuz.

 

 

Aşağıda, sıradan bir link building planına yer verdim:

SEO için bloglara yorum bırakmak
SEO için link satın almak
SEO için blog yazıları satın almak
SEO için makaleler yazmak
SEO için basın bültenleri yayımlamak
SEO için forumlara link içeren imzalar bırakmak.
Şimdi gelin hep birlikte bunların neden kötü birer fikir olduğunu görelim.

 

SEO İçin Bloglara Yorum Bırakmak
Eğer bir bloga yorum bırakmanızın tek nedeni SEO aktivitelerinize yardımcı olması ise, o zaman zaten niyetiniz başından bellidir. İyi düşünülmüş, analiz edilmiş ancak hiçbir link içermeyen bir blog yorumu, sizin hakkınızda yazılmış “mükemmel bir yazı! Blogunuzu severek okuyorum” diyen ve sitenize link içeren bir yoruma kıyasla çok daha verimlidir. Eğer bir bloga yorum bırakacaksanız, o zaman yorumunuzu değerli kılacak kalitede yazın. Bu sayede insanlar sizin hakkınızda daha fazla bilgi almak için çaba sarfedecektir.

 

SEO İçin Link Satın Almak
Link satın alıp satmakta serbestsiniz. Ancak eğer arama motorları için sitenizi optimize etmek ve buna yönelik çalışmalarda bulunmak ise amacınız, o zaman SEO için link satın almak yöntemine başvurmamanızı şiddetle öneririz. Zira hiçbir site sahibi, Google’dan ceza almayı ve 6 ay boyunca sitelerinin arama motorlarından yasaklanmasını istemez. Eğer link satın alacaksanız, o zaman sitenize trafik gönderecek ve sitenizin görünürlüğünü arama motorlarının dışında arttıracak linkler satın alın. Bu sayede linkinizin “followed” ya da “nofollowed” olduğunun bir önemi yoktur.

 

SEO İçin Blog Yazıları Satın Almak
Hepimiz biliyoruz ki hükümetler firmaların işlerine burunlarını soktuğu an, firmaların işleri hükümetin işi haline gelir. Bu sebeple, olduğunuzdan daha büyük görünmeye çalışmayın. Eğer blog yazıları için ödeme yapacaksanız, o zaman o yazıları sırf sitenize daha fazla trafik getireceği ve sizin görünürlüğünüzü arttıracağı için satın alın. İnsanlar, dürüst eleştirileri, dürüst olmayanlara tercih ederler.

 

SEO İçin Makaleler Yazmak
Ücretsiz makale dizinlerine gönderdiğiniz her bir link inşasına yönelik makale için harcadığınız zaman boşa harcanmış demektir. Bunun yerine gerçekten işe yarar ve yardımcı bir şey yazarak, sırf link metni ile alakalı bir içerik yazan sitelere oranla çok daha dürüst bir iş çıkarmış olursunuz. Sırf SEO için makale yazıp onları farklı sitelerde yayımlayanlar, pazarlamanın ne olduğundan bihaberdirler.

 

SEO İçin Basın Bültenleri Yayımlamak
Tıpkı blog yorumları gibi basın bültenleri yayımlamak ta günümüzde çok kullanılan ancak işe yaramaz SEO tekniklerinden birisidir. İyi yazılmış bir basın bülteninden daha önemli hiçbir şey yoktur, ancak SEO link inşası kampanyalarında, iyi yazılmış bir basın bülteninden eser yoktur. Her ne kadar sizin basın bülteniniz medyayı sizin hakkınızda onlarca yazı yazmaya teşvik etmese de, diğer insanların sizin sitenizi ziyaret etmesini teşvik etmeli ve hatta sizin hakkınızdaki “haberleri” arkadaşları ile paylaşmasına önayak olmalıdır.

 

SEO İçin Forumlara Link İçeren İmzalar Bırakmak
Eskiden, tıpkı günümüzde pek çok blog yazarının SEO için bloglara yorum bırakmayı tavsiye ediyor olması gibi, forumlara link içeren imzalar bırakmayı da tavsiye ediyordu. Ancak artık bu yöntemin bir işe yaramadığı ve zaman kaybından başka hiçbir şey olmadığını insanlar öğrenmiş oldu. Biraz şansla, pek yakında insanlar aynı şeyi umarız bloglara SEO için yorum bırakmak hakkında da söylemeye başlayacaklar. Eğer bir forum profili ve imzası oluşturacaksanız, en azından forumlara katkıda bulunmayı ve forumun amacına yönelik hizmet etmeyi de göze alın ve forumların bir link inşası aracı olmadığını unutmayın.

 

 

Link inşası verimli bir şekilde organize edilebilir. Örneğin, aşağıda iyi düşünülmüş bir link inşası kampanyasına ait fikirleri bulabilirsiniz.

SEO İçin Bloglara Linksiz Yorum Bırakmak
SEO İçin nofollow Linkler Satın Almak
SEO İçin Linksiz Blog Yazıları Satın Almak
SEO İçin Linksiz Makaleler Yazmak
SEO İçin Linksiz ya da Birkaç Linkli Basın Bültenleri Yayımlamak
SEO İçin Forumlara Linksiz İmzalar Bırakmak
Eğer hala net olarak anlatamadıysam, diğer pek çok web sitesinde bulabileceğiniz “kötü link inşası yöntemleri”ni alıp, değer verdiğiniz en önemli öğeyi listeden çıkararak onları kaliteli birer link inşası yöntemine dönüştürebilirsiniz: Size ya da müşterinize verilen linkleri kaldırarak.

 

 

Gelin bu fikirlere daha yakından bakalım.

 

SEO İçin Bloglara Linksiz Yorum Bırakmak
Web sitelerinize herhangi bir link içermeyen yorumları diğer web sitelerine bırakmak için daha ilgi çekici, bilgi verici ve ayrıntılı yorumlar yazmanız gerekmektedir. Ancak bu sayede insanlar, yorumlarınızda verdiğiniz bilgileri sizin (ve web sitenizin) hakkında arama yapmak için kullanacaklardır. Linksiz bir alan adı ya da URL referansı da kullanmanız yasak. Eğer blog yorumlarını SEO için kullanacaksanız, tek yapmanız gereken, gerçekten güzel, işe yarar ve kaliteli bir yorum bırakmak olmalıdır.

 

SEO İçin nofollow Linkler Satın Almak
Bu linkleri satın alsanız bile bunun sizin arama motorları üzerindeki sıralamanıza olumlu bir etkisi olabileceğini ima etmeye çalışmıyorum. Aksine, eğer PageRank ve link metninin önemine inanmayanlardansanız, o zaman ilgili linkin mümkün olan en yüksek seviyede görünür olmasını sağlamalısınız, öyle değil mi? Bir linkin kalitesi, o linkte kullanılan metnin içeriğinin ne kadarının sitenize aktarılacağı ile değil, size ne kadar trafik getireceği ile ölçülür.

 

SEO İçin Linksiz Blog Yazıları Satın Almak
SEO için gerçekten işe yarar ve ilgi çekici ancak link içermeyen blog yorumlarını kullandığınız gibi, eğer blog yazıları satın alacaksanız, ilgili yazıların yüksek miktarda kaliteli ve ilgi çekici olmasına özen göstermelisiniz ki insanlar sizin web sitenizi aramalı ve yazınızda belirttiğiniz bilgileri sitenizde bulabilsinler.

 

SEO İçin Linksiz Makaleler Yazmak
Bu da aynı kapıya çıkıyor. Eğer makalelerinizi illa ücretsiz makale yayımlama ve dağıtma sitelerine gönderecekseniz, o zaman en azından bunu sitenize link almak için değil, verdiğiniz bilgilerle sözünüzün eri bir kimse olduğunu kanıtlamak uğruna yapın. Tıpkı SEO için içeriğinde link barındırmayan blog yorumlarında olduğu gibi, SEO için içeriğinde link barındırmayan makaleler de alışılmışın dışında derinlemesine ve kaliteli bir içeriğe sahip olmayı ve çıtayı yükseltmeyi hedeflemelidir.

 

SEO İçin Linksiz ya da Birkaç Linkli Basın Bültenleri Yayımlamak
Bu yöntem de yine kendinizi daha yaratıcı olmaya zorlayabileceğiniz diğer bir yöntemdir. Eğer basın bültenlerinize link ekleyemeyecek durumdaysanız, o zaman salt içeriğinizin insanların sitenizi aramaya teşvik edecek şekilde olmasına özen göstermelisiniz. İyi yazılmış bir basın bülteni, bugüne kadar yazılmış en kaliteli bir blog yorumundan bile daha kalitelidir ve SEO için kendisini sadece link almakla sınırlamış olmaz.

 

SEO İçin Forumlara Linksiz İmzalar Bırakmak
SEO için forumlara link içermeyen imzalar bırakarak forumlara yorum bırakmanızın tek amacı söyleyecek değerli bir şeyinizin ya da paylaşacak içeriğinizin olmasıdır. Eğer insanlara paylaşacak önemli bir bilginizin olduğunu gösterirseniz, insanlar bunu benimseyecekler ve bir süre sonra kendiliğinden sizin sitenize link vermeye başlayacaklardır.

Bir web sitesine arama motorları üzerinden içerik çekmek, hedeflediğinizin anahtar kelimelerin arama motorlarının sonuç sayfalarının en üstünde olmasını sağlamak için çalışmaktan çok daha fazlasını içerir. Hedefiniz, daha önce insanların aradığını bilmediğiniz anahtar kelimeleri içeren kaliteli içerik oluşturmak olmalı ve sitenizin içeriği ile alakalı anahtar kelimeleri içeren arama sorgularını sitenize çekmek olmalıdır.

Sanırım bu yazımız ile sırf SEO uğruna bloglara yorum bırakmanın ne derece önemsiz, gereksiz, aldatıcı ve dürüst olmayan bir link inşası yöntemi olduğunu bir nebze de olsa irdelemiş olduk.
Google penaltısı nedir? Eğer Google sitenizi listesinden çıkarırsa ya da kendi kalite prensiplerine aykırı girişimlerde bulunan web sitelerinin arama motorundaki sıralamasını el ile değiştirmesi durumda Google’dan ceza yemiş, ya da diğer bir deyişle Google’dan penaltı almış olursunuz.

Örneğin, eğer sitenizin tamamı bir başka sitenin bire bir kopyası ise, ya da çeşitli Black Hat SEO tekniklerini kullanmışsanız ve Google sizi bunu yaparken yakalamışsa, bu sebeplerden ötürü Google sizi arşivinden kaldırabilir.

Büyük Şirketlerin de Başına Geliyor
Bu durum Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir şirket olan J.C. Penney’nin de başına geldi.

Şirket, aylarca “Samsonite bavul” ve “kadın kıyafeti” gibi çok sayıda popüler anahtar kelime için iyi bir sıralamaya sahipti. Görünüşe bakılırsa birisi (şirket bunun kim olduğunu bilmediği konusunda ısrar ediyor) şirketin web sitesine yönelik çok sayıda kalitesiz link almış.

New York Times birkaç hafta önce konu ile ilgili haberi yayımladığında, Google Penney’nin sıralamasını çok sayıda anahtar kelime için önemli oranda düşürdü. Penney kaybettikleri sıralamayı en kısa sürede doğal yollardan geri kazanmak için elinden geleni yapacağını bildirdi. Peki ya sizin şirketiniz J.C. Penney kadar büyük değilse?

Eğer küçük bir web sitesi sahibi iseniz ve Penney’nin harcayabileceği kadar SEO’ya harcayacak paranız yoksa ne olacak? Yazının devamında bu tip kişi ve kurumların Google penaltısı sonucu kaybettiklerini geri kazanması için atması gereken 5 önemli adımı bulacaksınız.

 

Önce Gerçekten Penaltı Olup Olmadığını Araştırın
Google algoritmasını düzenli olarak (bir yıl içerisinde 500 kez kadar) değiştirmektedir. Genellikle bu değişiklikler küçük çaplı değişikliklerdir ancak bazen büyük çaplı değişikliklerde yapılmakta, tıpkı geçtiğimiz günlerde açıklanan ve Content Farm adı verilen kalitesiz ancak inanılmaz miktarda içerik bulunduran sitelere karşı Google’ın savaş açmış olması gibi.

Bu durum doğrudan bir ya da birkaç web sitesini hedefleyen bir değişiklik değil. Aksine, Google’ın arama sonuçlarını daha da iyileştirmek için yaptığı bir algoritma değişikliği sonucu sistemin içerik çiftliği denen bu siteleri otomatik olarak algılaması ve arama sonuçlarındaki sıralamasını düşürmeyi hedefliyor olması. Yani eğer sitenizin sıralaması Google’ın yaptığı bir algoritma değişikliği sonucu düşmüşse, bu konuda yapabileceğiniz bir şey yoktur.

Öte yandan eğer sitenizin Google arama motorundan tümüyle kaldırıldığını ya da sadece sizin sitenizin sıralamasının önemli oranda düştüğünü ancak sizinkine benzer sitelerin sıralamasında herhangi bir değişikliğin olmadığını görürseniz, o zaman muhtemelen Google size penaltı vermiştir (sitenizin Google arşivinde yer alıp almadığını görmek için arama motoruna site:alanadiniz.com yazmanız yeterli olacaktır. Eğer sitenize ait sayfaları görüyorsanız, siteniz Google arşivinde yer alıyordur).

 

Nerede Hata Yaptığınızı Bulun
Black Hat SEO’nun yasadışı olmadığını hatırlatalım. Eğer Black Hat SEO girişimlerinde bulunduysanız hapse girmeniz ya da para cezası ödemeniz söz konusu değildir. Ancak, Google’ın kalite prensiplerine aykırı hareketlerde bulunmuş olmanız sonucunda site sizi kendi arşivinden kaldırırsa, bu dolaylı yoldan sitenizin yüksek miktarda maddi zarara uğramasına neden olacaktır. Bu sebeple Google Webmaster sayfasındaki açıklamaları dikkatle okumanızı ve nerede hata yapmış olabileceğinizi anlamaya çalışmanızı öneririz.

 

Sorunu Giderin
Sanırım bunun ne demek olduğu açık – sorunun ne olduğunu bulduğunuza göre artık o sorunu gidermeniz gerekiyor. Bazen bu tip sorunları gidermek söylendiği kadar kolay olmayabilir. Ancak örneğin beyaz arkaplan üzerine beyaz renkli metin kullanıyorsanız, sitenizdeki sayfaları hedeflediğiniz anahtar kelimelerle gereğinden fazla doldurmuşsanız ya da diğer sitelerin içeriğini çalıyorsanız, bu tip sorunları gidermek kolaydır, zira kendi sitenizin kontrolü sizdedir. Ancak sitenize çok sayıda düşük kaliteli ya da spam içeriğe sahip web sitelerinden link almışsanız, o zaman bu sitelerin her biri ile iletişim kurup size yönelik bağlantının sitelerinden kaldırılmasını talep etmeniz gerekecektir.

 

Google’a Ulaşın
Google webmaster blogunda bir iletişim formu mevcut. Bu formu kullanarak Google’dan penaltı aldığınıza inandığınızı, sorunu gidermek için neler yaptığınızı ve sitenize yeniden bir göz atmalarını rica edin.

 

Yeniden çalışın
Son olarak, sitenizin kaybettiği sıralamayı yeniden kazanmanız gerekmektedir. Google sizi yeniden veritabanına eklese bile, arama sonuçlarındaki sıralamanız penaltı almadan önceki gibi olmayacaktır. Kaliteli sitelerden doğal linkler almaya çalışmanız ve Google’ın kabul ettiği SEO tekniklerinden had safhada faydalanmanız gerekecektir ki bu sayede Google’ın gözünde tekrar “iyi” bir web sitesi olarak görünebilesiniz.

Yazar Hakkında

pagerank backlink paketleri tanıtım yazısı seo hizmeti google makale yayınlama çalışması - http://www.alisverissitelerin.com/

İnternetten Satış yapan güvenli Eticaret Online Mağazalar Tanıtımı Listesi, Firmalar Rehberi. SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri, Seo Backlink Satışı Yüksek Pagerank Prli Link Ücretleri, Kurumsal Seo Çalışması Paketleri Forum tanıtımı sosyal imleme hizmeti, anahtar kelimelerle Alexa Google trustrank page rank sıralama yükseltme ilk sayfada çıkmak için seo sem hizmetleri, güvenli organik tekil hit ziyaretçi alımı.

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Seo Backlinks Tanıtım Yazısı
online mağaza
Site istatistikleri
Genel Son Dakika Haberleri
Spor Son Dakika Haberleri
takvim
Eylül 2017
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Hanajans Han Ajans Medya Reklamcılık Alışveriş Sitelerin www.alisverissitelerin.com - Backlink Paketleri SEO Tanıtım Yazısı Hizmeti Alışveriş Siteleri Listesi - En iyi güvenli ve ucuz Eticaret internetten alışveriş siteleri ve Online Mağazalar Listesi. Firma Rehberi ve Website Dizini. Samsung Galaxy iphone Lg Cep telefonu modelleri ve fiyatları, bilgisayar, laptop, tablet pc, notebook ultrabook, ipad, televizyon, kozmetik, Erkek kadın moda trend giyim, anne bebek genç çocuk ve hamile ürünleri, Abiye Elbise, Deri Mont, Bay Bayan Ayakkabı, satılık fotoğraf makinesi, kamera, handycam, ütü, sağlık bakım malzemeleri, Bikini, Bileklik, Bluz, Büyük Beden, Ceket, Cilt Bakımı, Çanta, Elbise, Etek, Ev Dekorasyon, Gecelik, Gömlek, Güneş Gözlüğü, Makyaj, Okul Alışverişi, Pantolon, Parfüm, Saat, Saç Bakımı, Sandalet, Sırt Çantası, Spor Ayakkabı, Takı, Tesettür Giyim, Topuklu Ayakkabı, T-shirt, Tunik, Yatak Örtüsü, nevresim takımları, mutfak aletleri, yazıcılar sarf malzemeleri, yazılım, monitor, hard diskler, projeksiyon, telsiz, müzik aletleri, motorsiklet ve oto aksesuar, en ilginç hediyelik eşya ve ürünler altın gümüş yüzükler kitaplar çiçekçiler dvd oyunları oyuncakları parfümleri klima bisiklet outlet bahçe bot çizme mayo oto lastik , protein tozu küçük ev aletleri kampanyaları Çamaşır Bulaşık Makineleri elektrikli ısıtıcılar objektifler termosifon şofben kombi uydu alıcı fax cihazları dijital dslr makineleri uzaktan kumandalı maketler banyo ofis çalışma odası takımları sobalar kategorilerinde en iyi markaların orjinal ürün satışını yapan online sanal eticaret mağazaları şirketleri firma rehberi, web sitesini arama motorlarına dizinlere ekleme kayıt, tekil hit ziyaratçi, trafik reklam kaynakları, eticaret sitesi kurmak için gerekenler, sahibinden ilan siteleri, bilim teknoloji sosyal medya gündem haberleri