SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri internetten online sanal alışveriş mağazaları tüm listesi. Reklamcılık, dijital pazarlama, google news kayıtlı haber sitelerinden makale edu gov backlink.

E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem

Site İçi Seo Black Hat Seo Nedir Nasıl Uygulanır

Tarafından 06 Kasım 2015 tarihinde, E Ticaret Haberleri Sosyal Medya Alışveriş Gündem kategorisinde yayınlanmıştır.

Site İçi Seo Black Hat Seo Nedir Nasıl Uygulanır

Webmasterların SEO işlemi sırasında en çok göz ardı ettikleri noktalardan birisi de sayfa bazlı ( On-Page ) SEO işlemidir.
Sayfa içi SEO denildiği zaman akla ilk gelen faktörlerden birisi metatagdır. Metatagları arama motorlarına siteyi tanıtan yararlı kodcuklar bütünüdür. Bu hususta r10.net te daha önceden yayınladığım makalede Metatagları etkilerine göre kategorize etmişanlamlarını ve kullanışlarını açıklamıştım.
Ancak bilinmelidir ki site içi SEO işlemi sadece Metataglardan oluşmuyor.
Site içi SEO işlemini uygulamak ve tam detayları ile kavramak için temel de olsa tasarım bilgisi gerekiyor.

 

 

Web sayfasına SEO işlemi uygulamak isteyen bir webmaster öncelikle ne yapmalıdır?

1) Tüm tasarımlarınızı ve sitelerinizi aşağıda vereceğim bilgilere göre objektif olarak değerlendirin.
2) Söz konusu değişikliklerin tekrar değerlendirilmesi uzun bir sürece yayılabilir. Bu noktada sabrınızı koruyup tasarımsal değişikliklerinizi geriye almamanızda fayda var. Sabırlı olmanız gerekiyor. Emin olun hak ettiğiniz değeri göreceksiniz.
3) Sitenizi öncelikle insanlara karşı bilgi vermek veya bilgi vermelerini sağlamak amacı ile kurduğunuzu unutmayın. Hitap ettikleriniz arama motorları değil kullanıcılardır. Bu sebeple öncelikle göze hitap eden bir tasarım oluşturun tasarım üzerine uygun bir şekilde SEO işlemi uygulayın.

 

 

1) Altın Anahtar; Güncel Teknolojiler

Doğru : En yeniyien doğruyu takip ederbir diğer deyişle modayı takip ederseniz Google’ın gözüne girersiniz
Yanlış : Hantallaşmışçağdışı eski teknolojilerden uzak durun.

Google güncel teknolojileri seviyor. Şu sıralar moda olan tasarım çeşitlerini incelediğinizde sıkça duyduğunuz Web 20 ismiyle muhakkak karşılaşacaksınızdır. Web 20 tasarım ve içerik sunumu açısından Web’in son çağıdır. İçeriğin sade ve net olarak kullanıcıya sunumuiçeriksel olarak gelen yeniliklerdendir. Söz konusu makalemiz site içi SEO’ ya yönelik olduğundan tasarımsal değişikliklerden bahsedeceğiz.

 

2) Eski Nesil Tabloları Sitenizden Def Edin

Doğru : CSS ile yeni nesil tasarımlar yapın.Sayfa yerleşimlerini sizin için daha kolay hale getirin.
Yanlış : Eski tip iç içe geçmişkenarlıksız tablolardan vazgeçin.

İç içe geçmiş tablolar sıfırlanmış tablo kenarlıkları. İstediğiniz yazıyı resmi veya herhangi bir interaktif ögeyi sayfaya özgürce yerleştirmek için tablolar kullanmanız gerekmiyor. İç içe geçen tablolarher web tarayıcısında aynı gösterilmediği için Google tarafından sevilmez. CSS adı verilen teknoloji sayesinde div tagları içerisinde sayfa içi yerleşim yapmanızı sağlar.İnternette kısa süreli bir araştırma sonrasıCSS ile ilgili pek çok araştırma yapabilirsayfanızı daha çok kullanıcıya ulaşabilir hale getirebilirsiniz.

 

3) Sitenizi Renklendirin

Doğru : Hedef kelimeyi kalın ve renkli bir şekilde (özellikle kırmızı) yazmanız avantaj sağlar.
Yanlış : Tek renktesıkıcı siteler hem ziyaretçiyi hem Google’ı mutsuz eder

Hedeflediğiniz kelimeyi vurgulamanının öneminden az önceki maddede bahsetmiştim. Bir diğer önemli husus ise önemli noktaları ve başlıkları renklendirmektir. Farklı renkle yazılan yazılarmakalelerin can alıcı kısımlarıdır.Bu sebeple Google sözkonusu sözcüklere daha fazla önem verecektir. Hedef kelimenizi renklendirerek SEO’da avantaj sağlayabilirsiniz.

 

4)W3C Standartlarına Uyumluluk

Doğru : W3C Standartlarına uyumlu tasarımlar kullanın.Tüm browserlara tam uyum sağlayın.
Yanlış : Bildiğiniz gibi tasarım yapmaktan vazgeçinkodların standartlara uyumluluğunu denetleyin.

Yazdığınız tüm kodlar internet tarayıcısı ( Internet Explorer Firefox gibi ) tarafından yorumlanır. Yorumlanan bu kodlar tarayıcı tarafından görüntü haline çevrilmektedir. Ancak HTML kodları son günlerde öyle çeşitlilik gösteriyor kibunu her internet tarayıcısı farklı yorumlayabiliyor.
Daha önce de muhakkak duymuşsunuzdur bir web sitesi Internet Explorer’da düzgün görüntülenirkenFirefox da bozuk görüntülenir. Bunun sebebi web sitesinin Web Standartlarına uygun bir şekilde tasarlanmamış olmasıdır.f
Google dediğimiz üzere kaliteli sonuç vermek için yazılmış bir arama motorudur. Bu sebeple Google tüm internet tarayıcılarında kusursuz şekilde görüntülenen sitelere öncelik verir. Bu sebeple Web Standartların uyumluluk çok önemlidir.
Web standartlarına uyumluluk ile ilgili ; …… sitelerine ziyaret edebilirsiniz.

 

 

5)Başlıkları ve Alt Başlıkları <Hx> Tagları ile Zenginleştirme

Doğru : Hx tagları ile başlıklar oluşturupSEO ‘da ciddi avantajlar sağlayabilirsiniz.
Yanlış : Font tagını kullanmak yerineşu sıralar moda olan hx tagını kullanmak çok daha mantıklı bir davranış olacaktır.

Yeni Web Standartları ile yeni bir başlık belirtme tagı ortaya çıktı. <h1> ….. <h6> arası rakamları değişken taglar belirlendi. En büyük başlık <h1> tagı iken en küçük ise <h6> tagı olarak belirlendi. Hepsi ayrı fontlardaki başlıklara karşılık gelmektedir.
En etkili tag <h1> tagıdır. Etki sıralaması da rakam düştükçe düşecektir. BuradaGoogle’ın mantığı büyük yazılan bir cümle veyahut bir başlık kullanıcının dikkatini çekmek için yazılmasıdır. Düşünün kibir makalenin sadece ana başlıklarını okuyarak da konu hakkında fikir edinebilirsiniz. Bu yüzden başlıklar Google’ın gözünde çok değerlidir…
6)Kalın ve İtalik Yazı ile Botun Dikkatini Çekmek

Doğru : Kalın ve italik yazılar kullanarakhem kullanıcının hem botun dikkatini hedef kelimeye çekin.
Yanlış : Tek düze fontlarla yazılmış yazılarlahem botu hem kullanıcı sıkarsınız.

Yeni SEO Teknikleri bulmak için çabalıyorsanız muhakkak ki empati yapmanız gerekiyor. Google kaliteli sonuçlar vermek istiyor bu sebeple sayfa içerisinde anlatılmak istenen ana konuyu tespit edip ona göre sıralama yapmalı. Kendisinde varolan 4 Milyar indexli sayfayı tek tek okuyup insan gücüyle ana konuyu tespit etmesi imkânsız olduğu için bunu belli bir kod sistemine bağlayarak belirlemeli.
Örneğin; kalın ve italik yazılmış yazılar…
Her sayfa dâhilinde önemli noktalar her zaman kalın olarak imlenir. Kendi makalelerimde de önemli noktalarda kullanıcının dikkatini çekmek için kalınla yazar veya altını çizerim. Sizde hedef kelimenizin bulunduğu yerleri abartmadan kalınla yazabilir arama motorunun dikkatini o kelimeye yönlendirebilirsiniz.

 

7)Sayfa İçi Linkleme Sistemi

Doğru : Her sayfanın tek tek Google’a tanıtılmasıaltsayfalardan hit almanızı sağlar.
Yanlış : Sadece anasayfadan hit almaya çalışmaksığı düşünmektir.

Sayfa içindeki bölümlerinizi Google’a tanıtmanız sadece anasayfadan değil alt sayfalardan da ziyaretçi almanızı sağlar
Sayfa içindeki bölümlerin isimlerini hit almak istediğiniz kelimeleri içerir bir şekilde yazmanız menfaatinize olacaktır. Ayrıca a href tagı içersinde title=” Sitenizi açıklayan gramerlere uygun bir şekilde yazılmışhedef kelimeyi içeren cümle “ kullanmanız ve bu cümleyi kelime cenneti değildüzgünce kurulmuş bir cümle şeklinde yazmanız gerekir.

 

8)Bilinmeyenleri Bilin: Orion Algoritması

Doğru : Orion algoritmasına göre içerik oluşturungeleceğe hazırlıklı olun.
Yanlış : Alakasız kelimelerle siteleri şişirirsenizspam filtresine yakalanırsınız.

Google’ın geçtiğimiz sene içerisinde “Ori Allon” dan satın aldığı algoritmayı şimdiden uyguladığını varsayıpyeni düşünce stratejileri oluşturmak gerekiyor…
Yeni sisteme görekelimeye göre değililgili kelimelere göre listeleme yapılıyor.Böylece birbirinden bağımsız ve ilişkisiz konularda kelimeler içerenkelime yığınlarından oluşan sitelere karşı bir koruma sistemi geliştiriliyoraynı zamanda orijinal içeriğe sahipsadece konuya yönelik olan makaleleri ön plana çıkartıyor.
Orion Algoritmasına göre ;

“ Araba ” kelimesinde arama yapan bir ziyaretçi için “ Araba Fiyatları” “Araba Modelleri” “ Otomobil Ücretleri” gibi alakalı kelimeleri de arka planda aramaya katarak ona göre arama sonuçlarını veriyor.

Bunun için; sitenizde hedef kelimenizle doğrudan veya birinci derecede dolaylı yoldan alakalı olan 20 kelimenin listesini çıkartıpsiteye girdiğiniz içerik dahilinde bu kelimeleri sıkça kullanıp kalınlaştırmanız menfaatinize olacaktır.

 

9)Resimlerinizi de Tanımlayın

Doğru : Resimleri tanıtmak bile önemlidir.Google kördürresimdekileri ona siz tasvir edin
Yanlış : Resimleri direk olarak sitenize atmayınhepsini isimlendirin.

Site dahilinde kullandığınız tüm resimleri Google’a ve arama motorlarına tanıtın.
Bu tag ile ( alt=’resim ile alakalı olan kelimelerin en fazla 5 tanesini aralarına virgül koyarak tanıtınız’ )
Böylece resmin site ile ilişkisini tanıyan arama motoru örümcekleriinteraktif içeriği de görüp sitenizi ödüllendirecektir.

 

10)Hep Güncel Hep Orijinal Hep Aynı Çizgide Devam Edin

Doğru : En güncelen orijinal içeriğe sahip olan siteler her zaman ödüllendirilir.
Yanlış : Sabit içerikli sitelerden Google nefret eder. Siz de güncel olunGoogle’ın kalbini çalın.

Sitenizi kurduğunuz günden beritek hedefiniz olsun. Hep aynı içerikten devam edin. Geçmişten beri aynı içerikte istikrar içinde devam etmenizGoogle’ın dikkatini çekecektir.
Orijinal içeriğin öneminden ise ne kadar bahsetsek azdır

Tüm yazdıklarımı uygulamanız “ İyi Derecede Site İçi SEO İşlemi ” uygulamanızı sağlar..

 

 

BLACK HAT SEO ::
Webhome firması olarak, black hat SEO, siyah şapka olarak tabir edilen ve yapıldığında kalıcı sorunlara sebep olan bir çalışma şeklidir. Kısa süre içerisinde sizi arama motorlarının üst sıralarına çıkmasını sağladığı bir gerçektir.

Ancak uzun vadede siteye zarar verir ve kalıcı cezalara yol açar. Bu sebeple kısa vadede 1. Sayfa garantisi veren kişilere ya da firmalara itibar etmemeli hatta uzak durulmalıdır.

 

 

Black Hat SEO Çeşitleri
Black Hat SEO, site içi ve dışı olmak üzere 2 grupta yapılır. Site içi SEO, ana sayfa üzerinden yapılan bağlantıları kapsarken, site dışı SEO rakip sitelere ait düşme veya kısa süreli ön sayfalara yükselmelerdir.

 

 

Site İçi SEO
Ana sayfa üzerinden yapılan gereksiz ve aşırı bağlantıların yapılması,
Gereğinden fazla kullanılan etiketlerin belirlenmesi,
Link çıkışı verilen sitenin kötü olması,
Anlamsız kod dizelerinden oluşması,
Site Dışı SEO
Asıl siteye binlerce bağlantı gönderilmesi,
Sandbox ya da filtre cezasına çarptırılmasına sebep olacak içeriklerin yer alması,

 

 

NASIL KURTULABİLİRİZ?

İllegal yollardan yapılan bir SEO çalışması olduğu için Google tarafından tavsiye edilmemektedir, hatta tespit edildiğinde çeşitli cezalar uygulamaktadır. Böyle bir durumda kalmamak için belli aşamalara dikkat etmek gerekir. Örneğin site içi ve site dışı düzenlemeleri yaparak işe başlamak şarttır. Site içinde kullanılan anahtar kelimeler, etiketler, bağlantılar ve gizli metinler düzenlenmelidir. Site dışından gelen bağlantılar ise backlink reddetme aracının kullanılması gerçekleşmelidir. Google backlink reddetme aracı kullanılarak, backlink veren yabancı blogların listesini .txt dosyasıyla listeleyebilir ve webmaster araçlarından gönderilebilir.

 

 

BLACK HAT SEO’YU DEĞERLENDİRELİM!

Avantajları
Zaman kaybı en aza indirilir,
Az emek harcarsınız,
Kısa vadede yüksek kazançlar elde edilebilir
Anahtar kelimelerde üst sıralara çıkılabilir
Backlink vb. kaynaklar bulmak kolaylaşır,
Kısa sürede domain bilinilirliğinizin artar.

 

Dezavantajları
Yazılımlar için para harcamanız gerekir
Banlanma riski çok yüksektir
Alacağınız sonuçlar kısa vadelidir
Şikayet edilme ihtimaliniz yüksektir.
Domainleriniz kurban durumunda kalır.

Yazar Hakkında

pagerank backlink paketleri tanıtım yazısı seo hizmeti google makale yayınlama çalışması - http://www.alisverissitelerin.com/

İnternetten Satış yapan güvenli Eticaret Online Mağazalar Tanıtımı Listesi, Firmalar Rehberi. SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri, Seo Backlink Satışı Yüksek Pagerank Prli Link Ücretleri, Kurumsal Seo Çalışması Paketleri Forum tanıtımı sosyal imleme hizmeti, anahtar kelimelerle Alexa Google trustrank page rank sıralama yükseltme ilk sayfada çıkmak için seo sem hizmetleri, güvenli organik tekil hit ziyaretçi alımı.

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Seo Backlinks Tanıtım Yazısı
online mağaza
Site istatistikleri
Genel Son Dakika Haberleri
Spor Son Dakika Haberleri
takvim
Eylül 2017
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Hanajans Han Ajans Medya Reklamcılık Alışveriş Sitelerin www.alisverissitelerin.com - Backlink Paketleri SEO Tanıtım Yazısı Hizmeti Alışveriş Siteleri Listesi - En iyi güvenli ve ucuz Eticaret internetten alışveriş siteleri ve Online Mağazalar Listesi. Firma Rehberi ve Website Dizini. Samsung Galaxy iphone Lg Cep telefonu modelleri ve fiyatları, bilgisayar, laptop, tablet pc, notebook ultrabook, ipad, televizyon, kozmetik, Erkek kadın moda trend giyim, anne bebek genç çocuk ve hamile ürünleri, Abiye Elbise, Deri Mont, Bay Bayan Ayakkabı, satılık fotoğraf makinesi, kamera, handycam, ütü, sağlık bakım malzemeleri, Bikini, Bileklik, Bluz, Büyük Beden, Ceket, Cilt Bakımı, Çanta, Elbise, Etek, Ev Dekorasyon, Gecelik, Gömlek, Güneş Gözlüğü, Makyaj, Okul Alışverişi, Pantolon, Parfüm, Saat, Saç Bakımı, Sandalet, Sırt Çantası, Spor Ayakkabı, Takı, Tesettür Giyim, Topuklu Ayakkabı, T-shirt, Tunik, Yatak Örtüsü, nevresim takımları, mutfak aletleri, yazıcılar sarf malzemeleri, yazılım, monitor, hard diskler, projeksiyon, telsiz, müzik aletleri, motorsiklet ve oto aksesuar, en ilginç hediyelik eşya ve ürünler altın gümüş yüzükler kitaplar çiçekçiler dvd oyunları oyuncakları parfümleri klima bisiklet outlet bahçe bot çizme mayo oto lastik , protein tozu küçük ev aletleri kampanyaları Çamaşır Bulaşık Makineleri elektrikli ısıtıcılar objektifler termosifon şofben kombi uydu alıcı fax cihazları dijital dslr makineleri uzaktan kumandalı maketler banyo ofis çalışma odası takımları sobalar kategorilerinde en iyi markaların orjinal ürün satışını yapan online sanal eticaret mağazaları şirketleri firma rehberi, web sitesini arama motorlarına dizinlere ekleme kayıt, tekil hit ziyaratçi, trafik reklam kaynakları, eticaret sitesi kurmak için gerekenler, sahibinden ilan siteleri, bilim teknoloji sosyal medya gündem haberleri