SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri internetten online sanal alışveriş mağazaları tüm listesi. Reklamcılık, dijital pazarlama, google news kayıtlı haber sitelerinden makale edu gov backlink.

Webmaster Hit Site Yükseltme Google Seo Çalışması

Ücretsiz Karşılıklı Link Değişimi Backlink Takası Yapan Siteler

Tarafından 12 Aralık 2015 tarihinde, Webmaster Hit Site Yükseltme Google Seo Çalışması kategorisinde yayınlanmıştır.

Ücretsiz Karşılıklı Link Değişimi Backlink Takası Yapan Siteler

Sitenizin Listemizin ” Dost Siteler – Link Partnerlerimiz ” Bölümünde yayınlanmasını istiyorsanız ; Site Adını, Adresini ve kısa Açıklamasını  admin@alisverissitelerin.com adresimize email atınız. Konu sınırlaması Yoktur. Bloglar ve tüm Legal içerikli kaliteli içeriğe sahip olan siteleri Yayınlıyoruz.

 

Uyarı : Geri dönüşümlü backlink imizi Dofollow olarak ekleme zorunluluğu vardır. Linkimizi eklemeyen siteleri kabul etmiyoruz.

Backlink Geri dönüşümlü link başlığı > Alışveriş Siteleri
Backlink Geri dönüşümlü link url miz > www.alisverissitelerin.com

 

 

 

Link değişimi ve çapraz link değişimi nedir?
Link değişimi nedir?

Sitelerinin birbirleri arasında link yani bağlantı alma – verme işlemlerinin tamamına link değişimi denilir. İngilizce karşılığı link exchange’dir. Çok ziyaretçi alan ve bilinen bir internet sitesinin sizin sitenizden bahsetmesi arama motorları tarafından olumlu olarak algılanır ve siteniz faydalı bir site olarak değerlendirilir. İngilizce karşılığı backlink olan link alma işlemi arama motoru optimizasyonu için hayati önem taşımaktadır. Birden fazla kaliteli internet sitesi tarafından referans olarak gösterilmek sitenizi arama motorları tarafından üst sıralara taşınmasının en önemli etkenlerindendir ancak bulunduğunuz sektör dışında alakasız bir siteden link almak arama motorları tarafından yapay bir referans gösterimi olarak algılanabilir ve dikkate alınmaz; ayrıca kısa bir sürede birden fazla kaliteli siteden ücretli ya da ücretsiz olarak aniden alınan linkler yine yapaylık teşkil ettiği için arama motorları tarafından cezalandırılır ve siteniz uzun süreler ön plana çıkamayacak şekilde arka plana atılır. Kısaca link değişimi işlemi doğan bir süreci kapsamalıdır. Link alma işlemi ücretli ve ücretsiz şekilde yapılabilir. Link alacağınız sitenin içeriğinin sizin sitenize benzer olması önemlidir. Arama motorları benzer içerikli sitelerin yani aynı sektördeki sitelerin bir siteyi referans olarak göstermesine daha çok önem vermektedir.

 

 

 

Çapraz link değişimi nedir?

Yukarıdaki bahsettiğimiz hususlar dışında iki internet sitesi birbirine destek olmak için birbirleri arasında link değişiminde bulunabilir. Buna düz link değişim işlemi adı verilmektedir ancak son dönemde arama motorlarının yapılarını güncellemesi ile etkisi azalmıştır. Bu noktada benzer içeriğe sahip iki internet sitesi aralarında direk olarak link değişimi yerine birden fazla farklı site tarafından yapılan link değişimi işlemi önemini artırmıştır. Bu link değişim tipine Çapraz Link Değişimi adı verilmektedir. Örneğin sahip olduğumuz site A sitesi olsun, link değişimi yapmak istediğimiz kişinin de B ve C siteleri olsun. Biz B sitesine link veririz ancak aldığımız link C sitesinden olur, böylece arama motorları tarafından bu işlemler doğal olarak algılanır ve sıralamadaki yerimiz biz çapraz link değişiminde bulunduğumuz sürece sitemizi referans gösteren site sayısı organik olarak yükseceği için arama motorlarında ilgili aramalardaki sıramız da yükselir.
SEO çalışmalarının site için olmazsa olmazlardan olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Peki SEO çalışmasını manuel(el ile) ya da çeşitli programlar kullanarak genelde hızlı bir şekilde yükselmesi düşüncesiyle, işin kolayına kaçarak yapanlar arasında ne gibi farklar var ? Google gözünde hangisi daha ön plana çıkmakta? Bunları bu yazımızda ele alacağız.

 

Her geçen gün görülüyor ki, Google‘da çalışan mühendisler Google’ın artık eskiye oranla bu tür otomatik yapılan çalışmalara karşı manüple etme yeteğini oldukça geliştirdiler. Yani programları bilinçsizce aşırıya kaçarak kullanmak siteye yarar yerine zarar getirecektir. Bu tartışılmaz bir gerçektir. Google’ın 2005’ten 2010’a kadar bu algoritması hiç yeterli değildi, sadece yükselmek istenilen anchorda blog backlink kasarak hızlı bir şekilde yükselme kaydedilebiliyordu. Ama şu son yılarda görüyoruz ki artık Google, bu tür hızlı ve bilinçsiz yapılan çalışmalara karşı önlemini almış durumda. Tamamen manuel yapmak elbette ki en doğru ve yararlı olanıdır. Fakat bilinçli kullanıldıktan sonra yarı el ile yarı program kullanarakta birşeyleri başarmak imkansız değildir. Bu yüzden tamamen program kullanmak yerine el ile yapılan çalışmalarla, programları kombine etmek manuel yapılan çalışmalar gibi bir fayda sağlamasa da tamamen program kullanmaya göre tabi ki daha faydalı olacaktır.

 

Manuel çalışmak her zaman için en iyisidir. Çünkü siz ziyaretçi gibi davranırsınız ve program gibi hızlı olmadan yavaş yavaş çalışmalarınızı yapacağınız için Google’a doğal görünürsünüz ve o da size en iyi ve en olumlu şekilde sıralamanızı yükselterek tepkisini gösterir. Manuel çalışırken backlink grafiğiniz, hedef kelimenizi çeşitlendirmeniz halinde orantılı bir şekilde artacak ve bu yaptığınız çalışmalar ile Google size hakkınız olan sıralamayı verecektir.

 

Google tamamen adil bir yapıdadır elbette ki diyemeyiz. En nihayetinde ticari bir şirkettir. Kendi politikaları ve içinde bulunduğu durum dolayısıyla algoritmasında güncellemeler yapabilir. Fakat arama motorları arasında adil olmaya en yakın Google’dır. Bu görüş herkese göre değişir. Sıralamada iyi yerde olan bir site sahibi Google için adildir der, olmayan ise adil değil hakkımı vermiyor gibi düşünebilir. Bu konuda haklı olan da var olmayan da fakat Google doğru ve düzenli yapılan çalışmaları çoğu zaman es geçmez. Bu çalışmaların çoğu da el ile yapılan çalışmalardan geçtiğini bilmek gerekir.

 

 

Şimdi düşünelim…

Bir siteniz var ve bu siteniz 1 haftalık olsun. Siz bu sitenin bir an önce ilk sayfada üst sıralarda listelenmesini istersiniz, herkes sitesi olan ister. Bunun için programlarla odur budur bir ton link aldınız diyelim blog, forum, sosyal imlemeler vs. gibi rutin yöntemlerle backlink edindiniz. Siteye bakıyorsunuz 1 haftalık ve bir anda 10k link aldınız. Her önünüze gelen yerden. Sitenize bağlantılar verdiniz ve binlerce backlinke sahip oldunuz ama site daha sadece 1 haftalık. Sizce bu kadar bağlantı mümkün mü 1 haftalık site için? Bunu kendinize sormalısınız. Neresi doğal bunun? Ama siz doğal çalışma yapmanız gerektiğini biliyor ve SEO’nun size zararlı tarafıyla uğraşıyorsunuz. Diyelim ki ;siz Google için elinizden ne geliyorsa yaptığınızı zannetiniz. Google için söylüyoruz çünkü ziyaretçi için sitesini hazırlayan bu kadar link zaten almaz. Ziyaretçilerden, sitesini beğenenlerden, konularını paylaşanlardan bağlantı gelmesini bekler. Aslında en doğru olan da budur zaten. Ziyaretçilerinizin sizin sitenize SEO yapmasıdır. Google’ın en çok istediği şey budur. Asıl SEO Fakat bizim ülkemizde bağlantı vermeyi kimse istemez. Karşıya faydam olsun diyen yok denecek kadar azdır. Genel olarak şu mantık vardır; yararlı olmak yerine rakibi nasıl düşürürüm de yerine nasıl geçerim yöntemi olan antiseo uygulamak. Şunu unutmamak gerekir ki ; siz ziyaretçilerinize istediğini verin Google’da size istediğinizi versin.

 

 

Benzer içerikte iki site birbiriyle link değişimi yaparak, backlink sayısını arttırabilir ve karşılıklı fayda
sağlayabilirler. Ancak karşılıklı link değişimlerinde Google bu durumun seo açısından yapıldığını
bilmekte ve etkisini Google gözünde yitirmektedir. Bu sebeple link değişimleri karşılıklı olmak yerine
çapraz olmalı ve 3. bir site değişime dahil edilmelidir. A ve B siteleri arasında karşılıklı link vermek
yerine size ait olan C sitesinden B sitesine link vererek, B sitesinin de A sitenize link vermesini talep
etmelisiniz. Bu şekilde organik bir site dışı linkleme ile Seo açısından daha kaliteli backlinkler elde
edebilirsiniz. Tabi bu durum uygulamada çeşitli sıkıntılar oluşturabilmektedir. Örneğin, C sitesinin B
sitesiyle arasındaki kalite farkı sebebiyle link değişimi işlemine yanışılmak istenmeyebilir. Bu
durumda, sadece link değişimleri için yeni bir site üzerinde çalışmalara başlayabiliri veya Pagerank
değeri sıfırdan farklı bir site alarak bu siteyi çapraz link değişimine dahil edebilirsiniz.

 

 

 

Yazar Hakkında

pagerank backlink paketleri tanıtım yazısı seo hizmeti google makale yayınlama çalışması - http://www.alisverissitelerin.com/

İnternetten Satış yapan güvenli Eticaret Online Mağazalar Tanıtımı Listesi, Firmalar Rehberi. SEO hizmeti uygun dofollow backlink fiyatları google pagerank sıralama yükseltme çalışması ilk sayfada çıkmak için backlink paketleri, Seo Backlink Satışı Yüksek Pagerank Prli Link Ücretleri, Kurumsal Seo Çalışması Paketleri Forum tanıtımı sosyal imleme hizmeti, anahtar kelimelerle Alexa Google trustrank page rank sıralama yükseltme ilk sayfada çıkmak için seo sem hizmetleri, güvenli organik tekil hit ziyaretçi alımı.

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Yorumlar

Seo Backlinks Tanıtım Yazısı
online mağaza
Site istatistikleri
Genel Son Dakika Haberleri
Spor Son Dakika Haberleri
takvim
Eylül 2017
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Hanajans Han Ajans Medya Reklamcılık Alışveriş Sitelerin www.alisverissitelerin.com - Backlink Paketleri SEO Tanıtım Yazısı Hizmeti Alışveriş Siteleri Listesi - En iyi güvenli ve ucuz Eticaret internetten alışveriş siteleri ve Online Mağazalar Listesi. Firma Rehberi ve Website Dizini. Samsung Galaxy iphone Lg Cep telefonu modelleri ve fiyatları, bilgisayar, laptop, tablet pc, notebook ultrabook, ipad, televizyon, kozmetik, Erkek kadın moda trend giyim, anne bebek genç çocuk ve hamile ürünleri, Abiye Elbise, Deri Mont, Bay Bayan Ayakkabı, satılık fotoğraf makinesi, kamera, handycam, ütü, sağlık bakım malzemeleri, Bikini, Bileklik, Bluz, Büyük Beden, Ceket, Cilt Bakımı, Çanta, Elbise, Etek, Ev Dekorasyon, Gecelik, Gömlek, Güneş Gözlüğü, Makyaj, Okul Alışverişi, Pantolon, Parfüm, Saat, Saç Bakımı, Sandalet, Sırt Çantası, Spor Ayakkabı, Takı, Tesettür Giyim, Topuklu Ayakkabı, T-shirt, Tunik, Yatak Örtüsü, nevresim takımları, mutfak aletleri, yazıcılar sarf malzemeleri, yazılım, monitor, hard diskler, projeksiyon, telsiz, müzik aletleri, motorsiklet ve oto aksesuar, en ilginç hediyelik eşya ve ürünler altın gümüş yüzükler kitaplar çiçekçiler dvd oyunları oyuncakları parfümleri klima bisiklet outlet bahçe bot çizme mayo oto lastik , protein tozu küçük ev aletleri kampanyaları Çamaşır Bulaşık Makineleri elektrikli ısıtıcılar objektifler termosifon şofben kombi uydu alıcı fax cihazları dijital dslr makineleri uzaktan kumandalı maketler banyo ofis çalışma odası takımları sobalar kategorilerinde en iyi markaların orjinal ürün satışını yapan online sanal eticaret mağazaları şirketleri firma rehberi, web sitesini arama motorlarına dizinlere ekleme kayıt, tekil hit ziyaratçi, trafik reklam kaynakları, eticaret sitesi kurmak için gerekenler, sahibinden ilan siteleri, bilim teknoloji sosyal medya gündem haberleri